Mosnár aj Halama zhodne: Slovan cestuje do Žiliny ukončiť sériu

Juniori Slovana majú v tejto sezóne opäť nakročené do finále. Vlani ich hrude zdobili strieborné medaily, rok predtým získali nádeje belasých zlato. Rovnaký koniec sezóny by si hráči želali aj tentokrát. Vyraďovaciu časť  začali na výbornú. Športový osud im do cesty privial juniorov Žiliny a po úvodných dvoch domácich stretnutiach zatiaľ Slovan potvrdzuje úlohu favorita. Za stavu 2:0 sa teda v pondelok bude chcieť Slovan s týmto súperom definitívne vysporiadať na jeho ihrisku. „Oba domáce zápasy so Žilinou boli podobné. V prvom sme dali viac gólov, v druhom bolo na ľade viac emócií. My ideme do každého zápasu s tým, že chceme vyhrať a iný cieľ nemáme ani v Žiline,“ odhalil jasný cieľ tímu tréner Miroslav Mosnár.

Mimoriadne vydarenú sezónu má najmä prvý útok belasých v zložení Tibenský – Halama – Brodek. Ten svojich súperov doslova valcuje a presvedčili sa o tom aj „šošoni“. „Na domácom ľade sme boli lepším tímom, veľa sme korčuľovali. V druhom zápase sa nám skoro vypomstilo, že sme pozahadzovali veľké množstvo šancí, ale napokon sme v závere predsa len nejaké premenili,“ hodnotil domáce vystúpenia Slovana Marco Halama.

Halama

 

Center Slovana bol pri veľkej chuti v prvom zápase, konto Žiliny zaťažil štyrmi gólmi. Na všetky mu prihrával Tibenský, ruku k dielu pridal aj Brodek. Ten ku gólu v prvom zápase pridal ďalšie dva v druhom. Žilinčania teda vedia, kde si majú dať najväčší pozor. Bude to mať teda tento mimoriadne produktívny útok v Žiline ťažké? „Myslím že nie. Dokázali sme sa presadiť v oboch zápasoch, to hovorí za všetko,“ rezolútne vyhlásil Halama. Slovan teda cestuje do Žiliny pre tretie potrebné víťazstvo, ktoré ich posúva do semifinále. Zverenci trénerov Pethöa a Mosnára majú výhodu v tom, že sú viac oddýchnutí, Žilina totiž musela o play-off bojovať v piatich zápasoch so Spišskou Novou Vsou. My veríme, že podobný scenár, keďže Spišiakov Žilina vyradila po zlom začiatku a následnom obrate série z 0:2 na 3:2, sa opakovať nebude. „V Žiline to bude opäť o korčuľovaní. Musíme byť aktívni a snažiť sa premeniť šance, ktoré si vytvoríme. Takže chceme sériu ukončiť hneď v pondelok a urobiť si tak viac voľna pred semifinále,“ dodáva Marco Halama.

My pripomíname, že v prípade prehry v pondelňajšom zápase sa prípadný štvrtý zápas odohrá v utorok o 17.00 v Žiline, prípadný piaty zápas je na programe vo štvrtok 12.3. o 17.00 v Bratislave.

Pridaj komentár