Belasým útok na prvé miesto nevyšiel

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – MŠK SLOVAN TRENČIANSKE TEPLICE 1:1 (0:1)

Góly: 89. Kastlová (11 m) – 14. Manová.

Zostava:Slovana: Frantová – Košíková (63. Tóthová), Gállová, Pribilová, Švecová – Kovaľová, Kujovičová, Kastlová (K), Absolonová – Roziaková (58. Juríková), Stefanova.

Futbalistky Slovana Bratislava sa mohli po skvelom minulotýždňovom víťazstve nad úradujúcim majstrom Slovenska Novými Zámkami dostať na prvé miesto ligy. Už dvakrát odložený dohrávaný súboj tretieho kola však nezvládli a v sobotu na svojom ihrisku pod Troma vežami s Trenčianskymi Teplicami iba remizovali 1:1. Aspoň bod pre belasé pritom zachránila premenným pokutovým kopom až v 89. minúte Gabriela Kastlová, ktorej v tomto dueli pripadla kapitánska páska. Slovanistky pritom evidentne neboli v optimálnej pohode a ich zostava bola značne oklieštená. Okrem iných citeľne chýbali napríklad obrankyňa a kapitánka tímu Alexandra Hollá či stredopoliarka Simona Fatulová. Niektoré hráčky preto museli nastúpiť na iných postoch než obvykle. Ženy Slovana tak v deviatich zápasoch jesennej časti dosiahli 7 víťazstiev, 2 remízy s celkovým skóre 47:2 a prezimujú na druhom mieste s bodovou stratou za Novými Zámkami. Jarnú časť odštartujú 28. marca bratislavským derby na pôde FK Dúbravka.
Niekoľko fotiek z tohto zápasu nájdete na facebookovej stránke ženského tímu Slovana: https://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.293301980867670.1073741849.251838235014045&type=3

Juniorky jasným lídrom
ŠK SLOVAN BRATISLAVA – MŠK SLOVAN TRENČIANSKE TEPLICE 5:0 (2:0)
Góly: 26. Čopíková (11 m), 39. Janovičová (vlastný), 43. a 68. Szeibecederová, 79. Nižňanská.
Zostava Slovana: Matúšková – Rublíková (68. Májovská), Otiepková (68. Sandtnerová), Szeibecederová (K), Veľká, Čopíková, Lukačiková, Nižňanská, Kopčová, Čahojová, Čermáková (58. Jančová).
Oveľa úspešnejšie než ženy boli v konfrontácii s Trenčianskymi Teplicami juniorky Slovana, ktoré triumfovali 5:0. V deviatich stretnutiach jesennej časti stratili body iba pri jednej remíze a so šesťbodovým náskokom a skvelým skóre 64:1 (priemer 7,11 streleného gólu na zápas) vedú ligovú tabuľku.