BK Slovan s triumfom z pod Urpína

BK ŠKP 08 Banská Bystrica – BK Slovan Bratislava 65:80 (19:17, 14:21, 15:22, 17:20)

V sobotu sa Slovan predstavil na palubovke Banskej Bystrice, s ktorou mal v sezóne vyrovnanú bilanciu vzájomných zápasov. Obe družstvá dokázali vyhrať svoje zápasy na ihriskách súperov. Po vyrovnanej prvej štvrtine viedli domáce basketbalistky o dva body 19:17. Belasým naopak vyšla druhá časť, v ktorej sa im podarilo otočiť zápas, aby polčas vyhrali o päť bodov 33:38. Slovanistky zaznamenali v stretnutí až sedem trojok, domácim sa podarilo dokonca osem. O zápase rozhodla tretia časť, v nej Slovan postupne navyšoval svoje vedenie, ťažil z výbornej hry pod oboma košmi. Slovan si svoj náskok udržal, zaznamenal tak dôležité víťazstvo v boji o piatu priečku.

Najlepšou strelkyňou domáceho družstva bola s 17  bodmi Jana Matejíčková. Zo Slovana sa najviac darilo Žofii Zarevúckej, ktorá pridala 24 bodov.