BK Slovan si v piatom rozhodujúcom zápase udržal extraligovú príslušnosť (FOTO)

BK Slovan Bratislava – BAM Poprad 71:52 (18:15, 21:15, 19:8, 13:14)

V piatom zápase sa v Bratislave rozhodovalo o tom, kto skončí na siedmej priečke, a kto vypadne z extraligy. Obom družstvám išlo o veľa. Psychologická výhode po stredajšej výhre bolo na strane Slovana. Ten už mal v druhej minúte na svojom konte štyri fauly, aby vo štvrtej prehrával 2:6. Keď Turzáková po trojke a úspešných trestných hodoch uspela, belasé viedli 7:6. Poprad síce dokázal vyrovnať na 10:10, ale prvá časť patrila po výsledku 18:15 domácim. Druhá štvrtina bola v jej úvode vyrovnaná. Keď Križmová v posledných sekundách útočnej akcie uspela spoza trojkového oblúka, Slovan viedol 24:17.  V 17. minúte premenila Hadáčová po faule aj trestný hod, čím  znížila na 28:27. Prišla pasáž hry, kedy boli diváci svedkami viacero úspešných trojok na strane Slovana. Po Marcovej, na ktorú rovnakou mincou odpovedal aj súper, sa presadila Turzáková aj Mlynarovičová, aby Slovan zo stavu 31:30 odskočil Popradu na 37:30.

Do druhého polčasu vstupoval Slovan s deväťbodovým náskokom. Poprad vysunul svoju obranu, zvýšil agresivitu pri napádaní čoho dôsledkom boli jeho štyri fauly v 25. minúte. Slovan postupne navyšoval svoj náskok, darilo sa mu pod oboma košmi a najmä v zakončení. V 27. minúte zvýšila Marcová na 51:38.  Tá istá hráčka v poslednej sekunde tretej štvrtine upravila na dvadsať bodový rozdiel 58:38. Slovanistky boli pri chuti, kontrolovali stav zápasu, do ničoho svoje súperky nepúšťali. Po ďalšej trojke od Mlynarovičovej viedli v 37. minúte 67:47. Popradu sa v závere zápasu poradilo upraviť na konečných  71:52. Zatiaľ, čo sa súper spoliehal na strelecké schopnosti Lucie Hadáčovej, autorke 23 bodov, domáce si body podelili. Marcová si ich pripísala 15, Križmová 17, Talajková 16, Turzáková s Mlynarovičovou po 10. BK Slovan vďaka výhre v piatom zápase obsadil konečnú siedmu priečku.

Zostava

Marcová 15, Križmová 17, Mlynarovičová 10, Dulová 0, Talajková 16.

(Turzáková 10, Vargová 3, Ošťadalová 0, Dratvová 0, Zarevúcka 0, Horváthová 0, Lavriková 0)

Danilo Rakočevič, tréner Slovana:  „Som rád ako sme tento zápas zvládli. Predviedli sme vynikajúce riešenie v útoku. Výsledok hovorí za všetko, gratulujem svojim hráčkam. Vstali sme z mŕtvych, keď sme cestovali v stredu do Popradu za stavu 2:1 v náš neprospech navyše bez dvoch našich kľúčových hráčok. Ukázali sme charakter, začali sme hrať našu hru, vyhrali sme dva zápasy v rade. V rozhodujúcom o 19 bodov, boli sme jasne lepší.“