Basketbalistky čaká kvalitný turnaj, Rakočevič ho berie ako dobrú previerku

Od piatka 4.9 do nedele 6.9., sa BK Slovan predstaví na medzinárodnom basketbalový turnaj žien o Pohár primátora mesta Poprad. Zúčastnia sa ho kvalitné družstvá z Maďarska (MKB Euroleasing Vasas Budapešť), Česka (BLK Slávia Praha) a Slovenska (BK Slovan Bratislava a domáci BAM Poprad). Všetky stretnutia sa odohrajú v ARÉNA Poprad. „Čaká na nás kvalitne obsadený turnaj, na ktorom odohráme tri zápasy,“ povedal pred podujatím tréner Slovana Danilo Rakočevič. „Podobne ako proti Ostrave dáme priestor všetkým dievčatám ktoré s nami pôjdu. Postupne si vytvoríme obraz o hráčkach, s ktorými môžeme počítať do otváracej päťky. Sme zvedaví na Poprad, keďže s ním budeme hrať v extralige. Proti Slávii sme hrali vlani v príprave, v Prahe sme prehrali o 30 bodov. Proti Vasasu hráme hneď prvý zápas, výsledky nebudú pre nás tak podstatné. Verím, že sa nám podarí vyhrať nejaký zápas, bude to dobrá previerka,“ zakončil svoje slová Rakočevič.

V drese Slovana sa predstavia tieto hráčky: Turzáková, Mlynarovičová, Dulová, Križmová, Slezáriková, Tarkovičová, Oštadálová, Dratvová, Horonyová, Zarevúcka, Marcová, Talajková, Lavríková, Polcerová.

BLK  Slávia Praha skončil v ročníku 2014/2015 na siedmej priečke. V play-off potrápil Hradec Králove, ktorému podľahol až po päť zápasovej bitke 2:3.

MKB Euroleasing Vasas Budapešť účinkuje v A divízii maďarskej ligy. V ostatnom ročníku obsadil poslednú priečku, s bilanciou 0-18!

BAM Poprad vlani pôsobil v Prvej lige žien a junioriek, kde v play-off stroskotal v prvom kole na BK Slovan B, ktorý ho vyradil 3:1 na zápasy. V novej sezóne sa predstaví v extralige.

BK Slovan ukončil sezónu so cťou, do play-off postúpil zo 6. priečky, aby v ňom  po vyrovnaných zápasoch podľahol Ružomberku 0:2.

Harmonogram zápasov:

Piatok, 04.09.2015

16:00     MKB Euroleasing Vasas Budapešť – BK Slovan Bratislava

18:30     BAM POPRAD –BLK Slávia Praha

Sobota, 05.09.2015

15:00   MKB Euroleasing Vasas Budapešť–BLK Slávia Praha

17:30    BAM POPRAD – BK Slovan Bratislava

Nedeľa, 06.09.2015

09:30   BK Slovan Bratislava– BLK Slávia Praha

12:00    BAM POPRAD – MKB Euroleasing Vasas Budapešť

Pridaj komentár