BK Slovan s dôležitým víťazstom z pod Tatier

BAM Poprad – BK Slovan 54:58 (16:15, 12:12, 10:15, 16:16)

Poprad s mečbalom, Slovan s nožom na krku. Aj takto by sa dal nazvať štvrtý vzájomný zápas týchto súperov bojujúcich o siedmu priečku. Po úvodných nepresných pokusoch na oboch stranách sa vedenia ujali domáce basketbalistky. Slovan odpovedal Talajkovej trojkou. Zápas bol vyrovnaný, až v piatej minúte poslala Husárová svoje družstvo do sedembodového náskoku 13:6. Slovan postupne znížil na 13:12, na čo reagoval domáci tréner oddychových časom. Prvú štvrtinu napokon domáce vyhrali 16:15, keď v posledných sekundách tejto časti hry upravila na jednobodový rozdiel trojkou Turzáková. Slovanu vyšiel vstup do druhej štvrtiny, keď sa mu podarilo zápas po Lavríkovej koncovke otočiť na 16:18. V 14.minúte zaznamenala Marcová trojku 18:21, následne sa technickým priestupkom dopustila chyby Dulová. Slovan si udržiaval malý dvojbodový náskok, ktorý však v 18. minúte Dubeňová s Hadáčovou zmazali 26:25. Polčas skončil 28:27.

Druhý polčas začali lepšie domáce hráčky, keď Kudličková premenila trojku 31:27. V 23. minúte sa podarilo Talajovej vyrovnať 33:33, aby vedenia na svoju stranu po úspešnej trojke strhla Turzáková 33:36. Slovanu sa prestalo dariť v koncovke, hoci v 25.minúte viedol 33:38, Poprad dokázal päťbodové manko zmazať, aby dve minúte pred koncom tretej časti svietil stav 36:40. Slovan do záverečnej štvrtiny vstupoval so štvorbodovým náskokom 38:42. Keď Slovanistky nevyužili svoje útočné akcie, Hadáčová v 32. minúte vyrovnala 42:42. Slovan sa nevzdával, naďalej bojoval o víťazstvo, šnúrou ôsmych bodov sa dostal do vedenia 42:50. Pomohli mu trojky Turzákovej a Marcovej. Poprad reagoval šesť minút pred koncom oddychovým časom. Ten domácim hráčkam pomohol, stiahli náskok Slovana na štyri body 48:52. Minútu a pol pred koncom sa podarilo Thienerovej zaznamenať trojku 51:54. Keď tá istá hráčka 23 sekúnd pred koncom opäť uspela za tri body, belasé viedli 54:56. Slovan si napokon vedenie ustrážil, po výsledku 54:58 si vynútil rozhodujúci piaty zápas. Ten je na programe v sobotu o 15.00, v ŠH na Domkárskej.