Belasé prekvapujúco nestačili na Bystričanky

BK ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BK Slovan Bratislava 68 : 55 (16:7, 17:23, 17:16, 18:9)

Basketbalistky Slovana, odchádzali do Banskej Bystrice s cieľom vyhrať a poistiť si tak šiestu priečka, ktorá by im zaistila účasť na Slovenskom pohári, hranom 9.1.2014 v Spišskej Novej Vsi. Prekvapujúco však nestačili na mladé Bystričanky a podľahli im o 13 bodov. V zápase im odišla strelba za tri body, keď premenili iba dva trojkové pokusy z 18tich pokusov! Navyše nešla im strelba ani trestných bodov, keď premenili iba deväť pokusov zo 16tich. Slovanistky nezachytili úvodnú štvrtinu, hoci v tej druhej sa strelecky chytili polčas prehrali o tri body 33-30. Po vyrovnajej tretej štvrtine belasé nezvládli záverčnú časť a tak prehrali zápas 68:55.  Slovan tak musí o účasť na Slovenskom pohári ešte zabojovať.

Najlepšou strelkyňou na domácej strane bola s 20 bodmi Lucia Striešková,  na strane Slovana so 17 bodmi Bibiana Kalafutová.