Brankár je dôležitejšia postava ako dievčatko, ktoré ostane na striedačke

V zápase proti Košiciam si diváci prišli na svoje. Sledovali pekný zápas, ktorý v ich spokojnosti vyhrali belasí 6:1. Možno prekvapujúco nemal brankára Slovana Barry Brust toľko práce ako by sa od lídra súťaže čakalo. Obrana Slovana svojmu brankárovi pomáhala zblokovala viacero striel. „Hrali sme výborne, nedovolili sme súperovi dostať sa do veľkých šancí a nemali ani veľa striel. Možno to bol aj náš najlepší duel v sezóne a od súpera to zase nebol najlepší výkon,“ myslí si Barry Brust, ktorý v zápase inkasoval len raz, a to poriadne smolný gól z hokejky nikdajšieho hráča Slovana Dávida Skokana. Nemohol som dobre pokryť puk, ale jeden nešťastný gól zoberiem úplne v pohode, ak my dáme na oplátku šesť,“ zhodnotil gólový moment kanadský brankár.

Koncom úvodnej tretiny prišlo k zaujímavému stretu medzi Bellušom a Brustom. Obaja medzi sebou diskutovali a všetko smerovalo k pästnej potýčke, zakončovateľ Košíc však ustúpil. V tom momente zhodil kanadský brankár lapačku aj vyrážačku a hosťujúcemu hráčovi signalizoval gesto kuraťa, ktorým mu mal naznačiť, že je zbabelec.

„Gesto je samo o sebe vysvetlením – brankár je dôležitejšia postava ako dievčatko, ktoré ostane na striedačke,objasnil po zápase Barry Brust svoj konflikt s Bellušom. Brusta neobišla ani otázka, či mal v pláne aj pobiť sa, k čomu poskytol jasnú odpoveď: „Samozrejme, na to som vždy pripravený. Je však na ňom, či sa chce napokon iba sťažovať a plakať ako malé dievčatko… Mal by sa biť, ale bolo vidno, že to nechce. Korčuľoval preč odo mňa na vlastnú striedačku. Som si úplne istý, že sa ešte niekedy stretneme a uvidíme, čo urobí,“ povedal Brust.

Pridaj komentár