Bratislavský titul po devätnástich rokoch (VIDEO)

HC  Slovan Bratsilava, sa po sezóne 2011/2012 rozlúčil so Slovenskou extraligu titulom  Majstra Slovenska. Ostatné tri ročníky pôsobil v nadnárodnej  KHL. Na domácej hokejovej scéne získal osem titulov. Každý jeden mal svoju cenu, z nášho pohľadu titul zo sezóny 1997/1998 bol predsa len niečím výnimočný. V sezóne prišlo k sklamaniu počas ZOH v Nagane. Viacerí hráči Slovana boli členmi reprezentácie Slovenska, navyše v marci z doposiaľ nevysvetlených príčin spáchal samovraždu prezident HC Slovan – Dušan Pašek.

Belasí skončili v tabuľke pred vyraďovacími bojmi  na prvom mieste, v prvom kolo play-off narazili na Spišskú Novú Ves. Tú po hladkom priebehu vyradili po zápasoch 8:1, 8:2, 6:4.  Play-off sa vtedy hralo na tri víťazné stretnutia. Slovan tak postúpil v najkratšom možnom čase, po výhre 3:0 na zápasy.

V semifinále narazil Slovan na Duklu Trenčín. Po víťazstvách 5:1, 4:1 a 6:3 postúpil do finále. Postupom do finále sa črtala Slovanu  možnosť získať majstrovský titul po dlhých devätnástich rokoch. Súperom belasých boli Košice, ktoré podobne ako Slovan postúpili do finále v najkratšom možnom čase. V prvom kole vyradili Martin, v semifinále Poprad zhodne 3:0 na zápasy.

Finále s Košicami, už nemalo taký hladký priebeh ako predchádzajúce kolá. Platilo môj dom, môj hrad, preto sa hralo až päť finálových zápasov, ktoré patrili k ozdobe a vyvrcholeniu sezóny. Pamätný bol stret Libu s Rusznyákom.

Prvé dva zápasy na domácom ľade zvládol Slovan, keď pokoril Košice až po predĺžení 5:4 a 3:2. V Košiciach, ale nestačil na VSŽ a prehral 1:2 a 1:4. Rozhodujúci piaty zápas sa hral v Bratislave, ten Slovan vyhral 3:2 po predĺžení. Najprv hlavný rozhodca Čaprnka neuznal gól Košiciam. V druhom predĺžení v elektrizujúcej atmosfére skóroval a celú sériu rozhodol Richard Kapuš. Po jeho góle vypukol gejzír radosti na štadióne Ondreja Nepelu.

Káder Slovana tvorili títo hráči : Čapek, Jurkovič, Marko – Mosnár, Búřil, Višňovský, Jendek, Hecl, Voronov, Pukalovič, Bukna – Cíger (C), Kapuš, Kolník, Voskár, Pankov, Iľjin, Tomík, Daniel, Horváth, Krumpál, Ruzsnyák, Karabín, Kropáč.

Tréneri: Ernest Bokroš, Ľudovít Venutti.