Päť postrehov zo zápasu s Dinamom Minsk

Slovan vo svojom poslednom domácom zápase v sezóne 2018/2019 porazil  Dinamo Minsk 3:2. Po stretnutí sa hráči rozlúčili s fanúšikmi, kapitán mužstva Michal Sersen predniesol ďakovnú reč, v ktorej povedal:“Chcel by som sa vám v prvom rade poďakovať v mene celého mužstva za podporu počas celej sezóny, aj keď nám nevyšla podľa predstáv. Ja verím, že sa takto stretneme aj v budúcom ročníku, a s krajšími výsledkami.“

Gól na rozlúčku

Slovan v zápase dobre začal, samotný Červený mal v prvej desaťminútovke tri gólové šance. Na jeho škodu, mieril tesne mimo brány. Skórovať sa mu podarilo až štyri minúty pred koncom tretiny, kedy parádnou strelou z prvej znížil na 1:2. Využil tak početnú výhodu belasých. Bol to zrejme Červeného posledný gól v drese Slovana v tejto sezóne.„Rudo s nami na 99,9 percenta nepôjde na trip, čaká prakticky už len na to, či sa stihne potvrdiť transfer. Má k tomu čo povedať aj vedenie KHL, keďže máme nejaké sankcie. Možno odíde ešte jeden obranca“, povedal po zápase Vladimír Országh.

Opäť video

Najmä v domácich zápasoch Slovana musel regulárnosť gólov posudzovať videorozhodca. V poslednom zápase Slovana na vlastnom štadióne v tejto sezóne sa  opäť dostal k slovu videorozhodca. Tentokrát neposudzoval gól belasých ale súpera. Odobriť musel Pulkinenov gól. Dosť dlho rozhodcovia skúmali, či padol po použití vysokej hokejky, alebo bolo všetko v medziach pravidiel. Gól bol uznaný, Slovan musel zápas doťahovať.

Perfektný obrat

Belasí v stretnutí prehrávali už 0:2. Pomohol im gól na 1:2, s ktorým skorigovali stav ešte pred odchodom do šatní. Veľmi dôležitý bol vstup do druhej časti, kedy Minsk z presilovky nepridal tretí gól.  Naopak, boli to slovanisti, ktorí po zaujímavej súhre dokázali pohotovým Slobodovým gólom vyrovnať. Ešte v druhej tretine mohol Liška v presilovke zvýšiť na 3:2. Podarilo sa to Taffeovi, ktorý sa najlepšie zorientoval pred bránou a postaral sa o obrat z 0:2 na 3:2.

Špecialista na Minsk

V stredu odohral Slovan proti Minsku svoj štvrtý vzájomný zápas. Konečne sa mu podarilo vyhrať, keďže v troch predchádzajúcich boli úspešnejší hráči z metropoly Bieloruska. Bodovo sa v týchto dueloch darilo Jeffovi Taffeovi, ktorý si v týchto mini súbojoch na svoje konto pripísal päť bodov za (2+3). Americký útočník patril k najlepším hráčom na ľade, po zápase povedal :“Sezóna nám nevyšla podľa predstáv, všetci sme sklamaní, boli sme frustrovaní z výsledkov. Prehrali sme viacero zápasov za sebou, čo nás stálo stratu veľa bodov. Sme preto radi, že sme posledný zápas na domácom ľade v tejto sezóne dokázali vyhrať“.

Statočný Klok

V siedmej minúte druhej tretiny prišlo na ľade k zaujímavej situácii. Obranca Grman vystavil útočníkovi Minsku ukážkový strom, po ktorom forvard súpera padol na ľad. Strhla sa strkanica, aby sa do celej akcie zapojil Blum, ktorý išiel pomstiť svojho spoluhráča a vyjasniť si veci s Grmanom. Lukáš Klok stál blízko, zastavil Bluma. Strhla sa bitka, po ktorej Klok poslal svojho súpera k ľadu. Vyslúžil si ovácie tribún.