Čavrič: Cítime sa tu ako doma, máme radi Bratislavu, nič nám tu nechýba

ŠK Slovan Bratislava je známy tým, že v posledných rokoch tvoria základ jeho zostavy najmä zahraniční hráči. Niektorí obliekali dres Slovana kratší čas, našiel sa aj taký, ktorý je Slovanu verný od roku 2016. Je ním ofenzívny srbský krídelník alebo v poslednom čase hrotový útočník Aleksandar Čavrič. Okolo jeho osoby sa v poslednom čase otvorili viaceré otázky.  V exkluzívnom rozhovore pre náš portál odpovedal na viaceré z nich:

V Slovane už pôsobíte od roku 2016. Ako si spomínate na svoj príchod do Slovana?

“Pamätám si, že v tom čase bol rovnaký asistent trénera v reprezentácii Srbska ako ako aj asistent trénera v Slovane. On sa ma opýtal, či by som nechcel ísť do Slovana. Vedel som, že potrebujem dôveru od trénera a klubu. Chcel som veľa hrávať, povedal som si, že prídem na pol roka maximálne rok a ak to nevyjde pôjdem preč. Som tu teraz viac ako osem sezón (úsmev).”

V Slovane a nielen v ňom patríte k najrýchlejším hráčom Nike ligy. Čomu to pripisujete?

“To sa nedá natrénovať, tak som sa narodil, je to dar od Boha.”

Od malička ste chceli byť futbalistom?

“ Áno. Určite by som robil nejaký šport, ak by som si nezamiloval futbal. Aj keď, mal som rád aj iné športy, ale najviac futbal.”

Kde sa lepšie cítite na hrote, alebo na krídle?

“ Keď som hral na hrote aj v iných kluboch, tak som hral dobre. Ale väčšinou som hral na krídle. Krídlo je moja prirodzená pozícia, aj keď si myslím, že som viac platný na hrote. Mám rád tento post.”

V minulosti vás trápili rôzne zranenia ako aj problémy s dýchaním. Už je všetko v poriadku?

“Áno, chvála Bohu už dlhší čas nemám problémy s dýchaním. A ani iným vážnejším zranením. Toto je pre mňa veľmi dôležité, myslím, že sa to odzrkadľuje na ihrisku.”

Veľa sa hovorí o tom, že by ste mohli získať slovenské občianstvo a za istých okolností reprezentovať Slovensko na majstrovstvách Európy. V akom je to štádiu?

“Vo veci k slovenskému občianstvu nemám žiadne nové informácie. Preto sa ani momentálne neviem vyjadriť ohľadom svojej účasti v drese Slovenska.”

Tým, že sa Slovan presťahoval na Tehelné pole sa mužstvu začalo dariť, hrá pravidelne v Európe, získava tituly. Máte ako hráči väčší rešpekt k tomuto krásnemu štadiónu?

“Určite áno, myslím si, že je to pre každého hráča väčšia motivácia podať lepší výkon. Je tu radosť hrať.”

Slovan získal v rade päť titulov, ktorý si ceníte najviac?

“Povedal by som, že určite prvý, prvý je prvý. Ale každý jeden si veľmi vážim.”

Patrite v Slovane k legionárom, ktorí v ňom hrajú pôsobia dlho. Dá sa povedať, že ste našli v Bratislave domov?

“Áno, cítim sa tu výborne, nielen ja, ale aj moja rodina. Cítime sa tu ako doma, máme radi Bratislavu, nič nám tu nechýba.”

Vlani sa vám strelecky darilo, v streleckej forme pokračujete aj tento rok. Čomu pripisujete túto streleckú formu?

“Myslím si, že je to zmenou postu. Keď som začal hrať na hrote, tak sa aj moje štatistiky zlepšovali. Okrem toho, mám aj viaceré skúsenosti. Povedal by som, že úplne inak na ihrisku rozmýšľam ako tomu bolo pred 2-3 rokmi.”

S ktorým hráčom v kabíne si najviac rozumiete?

“Celkovo so všetkými mám výborný vzťah, ale ak by som mal spomenúť s kým najviac tak by som spomenul Gurama Kashiu, Lucasa Lovata, Tigrana Barshehjana, či Milana Borjana.”

Aké to je pre vás hrať tzv. anglické týždne, vlani ste patrili v Európe k mužstvám, ktoré v sezóne odohrali najviac zápasov počas sezóny. Vyhovuje vám také vyťaženie?”

“Mne sa to veľmi páči. Mám rád, keď máme viac zápasov. Je to lepšie ako tréningy. Vyhovuje mi to.”

Máte nejaký špeciálny predzápasový rituál?

”Nemám nič špeciálne, možno iba to, že deň pred zápasom si dám pizzu (úsmev).”

Za Slovan ste dali veľa dôležitých gólov. V zápase proti Zrijnski ste premenili pokutový kop, vďaka čomu Slovan postúpil do skupiny Európskej konferenčnej ligy. Ako si na tento zápas spomínate?

“Veľmi dobre si to na ten zápas pamätám. Bol to obrovský zážitok, stretnutie plné emócii. Ľudia boli fantastickí. A práve od tohto zápasu sa v pozitívnom zmysle slova, veľa vecí pre mňa zmenilo.”

 

foto: skslovan.com

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár