Česká Slovanka nad sily Slovana

BK Slovan Bratislava – Slovanka Basket Praha 61:78 (13:25, 17:23, 18:20,  13:10)

BK Slovan odohral v rámci prípravy na novú sezónu ďalší priateľský zápas. V Dome športu Slovanistky privítali zástupcu z českej extraligy Slovanka Basket Praha. Družstvo, ktorého základ tvorí viacero legionárok.  Slovanka má  na svojom konte až 13 majstrovských titulov. Kvalita súpera sa prejavila od úvodu zápasu, kedy si súper po prvej štvrtine vypracoval 12 bodový náskok. Ťažil z výškovej prevahy pod oboma košmi. V druhej  štvrtine sa Slovanu začalo viac dariť v koncovke. Nevyhol sa ale zbytočným stratám lôpt v rozohrávke, za čo ich Slovanka tvrdo potrestala. Po dvoch neúspešných trojkových pokusoch sa do tretice z poza oblúka presadila Ošťadálová, ktorá znížila na 24:41. Polčas napokon vyhrali Pražanky o 18 bodov 48:30.

V druhom polčase sa hra vyrovnala, Slovan využíval svoje šance, diváci boli svedkami viacerých pekných akcií zo strany domácich. Zatlieskali súhre, na konci ktorej bola Kržimová, ktorá zmiernila stav na 36:55. Súper vysunul obranu, čo Slovanu robilo problémy v rozohrávke, v strede ihriska stratil niekoľko lôpt. Tréner Slovana Rakočevič reagoval oddychovým časom, po ktorom sa hra Slovana zlepšila. Vytváral si šance, po ktorých museli hráčky Slovanky faulovať. Slovan po úspešných „šestkách“ znížil na 46:68. V záverečnej časti sa viac darilo Slovanistkám, ktoré zlepšili obranu, čoho dôsledkom boli úspešne premenené brejkové akcie. V zápase dostali priestor aj mladé hráčky s ročníkom narodenia 1999. Najbližšie odohrá Slovan prípravný zápas v utorok s Petržalkou. Hrať sa bude v športovej hale na Domkárskej ulici.

Zostava:
Križmová 13, Ošťadálová 5, Slezáriková 9, Marcová 6, Zarevúcka 10
(Talajková 9, Hujsiová 4, Mlynarovičová 3, Sholokhova 2, Tarkovičová 0,  Vargová 0, Olšová 0)

Danilo Rakočevič k zápasu :„Slovanka je kvalitný súper, ktorý má v strede veľa dobrých hráčok. Mohli sme viac vyťažiť v útoku, chýbalo nám viac skúseností. V zápase nám chýbala Turzákova s Dulovou, ktoré vedia dodať tímu energiu. Druhý polčas sme vyhrali vďaka zvýšenej bojovnosti o jeden bod. Som presvedčený,  že v Dome športu to nebude mať v našej extralige žiadny súper ľahké.“