BK Slovan na Slovenskom pohári šiesty

V piatok sa BK Slovan predstavil vo záverečnej fáze Slovenského pohára, kde o postup do semifinále bojoval s MBK Ružomberok. Favorit zápasu bol vopred známy. Slovan, ale neodohral zlý zápas. Nezachytil však úvodnú štvrtinu, v ktorej mu súper odskočil na rozdiel 13 bodov. Zvyšok zápasu bol vyrovnaný, Slovanistky aj napriek prehre zanechali sympatický dojem. Po prehre 66:50 ich v sobotu čakal súboj o piatu priečku, v ktorom sa stretli s Banskou Bystricou, ktorú do boja o piatu priečku poslal domáci Šamorín. Ten Stredoslováčky zdolal 79:62. Duel o piate miesto začali lepšie belasé, ktoré cez polčas viedli 32:23. Polčasová prestávka prospela hráčkam z Banskej Bystrice, ktoré v tretej štvrtine stratu zmazali, aby postupne strhli vedenie na svoju stranu a zápas dotiahli do víťazného konca. V drese Slovana sa na palubovke po dlhej pauze, zavinenej zranením objavila Marta Vargová.