Čo by bolo, ak by sa nehralo na „keby“?

Aktuálny ročník sa nezadržateľne blíži ku svojmu koncu. Skúsme sa pozrieť ako sa darí hráčom, o ktorých sa pred sezónou hovorilo, že by mohli skončiť v našom drese. Novinári prinášali kuloárne informácie, ktoré sa nemuseli vždy zakladať na pravde. V každom prípade sa počas ligovej prestávky spomínalo viacero zaujímavých mien.

Jeden z hráčov, o ktorom sa hovorili už po Majstrovstvách sveta bol Tomáš Marcinko, ten napokon zakotvil u „pernikárov“ v Pardubiciach, za ktoré odohral 37 zápasov, nazbieral 11 bodov (3+8). V súvislosti s brankárom sa spomínalo meno Róbert Kristan, ten podobne ako Marcinko oblieka dres Pardubíc, 34 zápasov, 91.2 %-tná úspešnosť a gólový priemer na zápas 2.79. V auguste sa zdalo, že do belasého dresu sa vráti jeho odchovanec Peter Podhradský, ten na poslednú chvíľu prijal ponuku nováčika z Togliatty, za ktorú odohral skrz zranenia iba 35 zápasov, získal v nich 12 bodov (4+8). Po ohlásení ukončenia pôsobenia Levu Praha v KHL sa objavili špekulácie o tom, že do Slovana by mohol prísť Marek Ďaloga, ten keďže mal dvojcestnú zmluvu, bol viazaný v Sparte Praha. V drese Sparty si v 42 zápasoch pripísal na svoje konto 21 bodov (5+16). Zrejme  málo pravdepodobné, ale predsa len  pred sezónou spomínané meno na rôznych diskusiách bolo aj meno Johnatana Cheechooa. Ten spolu s viacerými hráčmi zo Záhrebu skončil v Minsku, kde v 46 zápasoch získal 47 bodov (23+24).

DSC_3794

Pred sezónou sa objavili informácie o tom, že s jednou posíl by mohol byť aj Američan Jeff Taffe. Jeff pôsobí vo Švédsku, oblieka dres Linköpingu, v ktorom si na svoje konto pripísal v 43 zápasoch 47 bodov (17+30). V tom čase prišli chýry aj o angažovaní Kanaďana Marka Bella z Eisberenu Berlín. Mark v Nemecku predĺžil zmluvu, odohral iba 25 zápasov s bilanciou  11 bodov (5+6). V súvislosti s brankárom zaznelo meno Rastislav Staňa, ten s osobných dôvodov nechcel pokračovať v KHL, napokon sa stal spoluhráčom Mareka Ďalogu v Sparte Prahe, za ktorú odchytal 13 zápasov, 90.3%-tná úspešnosť, 2,57 priemer gólu na zápas. Počas Majstrovstiev sveta v Minsku sa hovorilo o Marekovi Viedenskom, ten sa chcel vrátiť zo zámoria do Európy, vybral si fínsku Hämeenlinnu, za ktorú odohral 43 zápasov, získal 26 bodov (9+17).  O Martinovi Réwayovi sa vedelo, že z Kanady chce podobne ako Viedenský odísť. V jeho prípade prichádzali do úvahy dva kluby, Slovan, ktorý Martina draftoval v rámci KHL a Sparta Praha, z ktorej odchádzal do Kanady v juniorskom veku. Keďže mal platnú zmluvu v Prahe, pôsobí v drese rudých. Jeho bilancia 31 zápasov a 34 bodov (9+25). Po oznámení nových hráčov Jegliča s Tičarom, prišla správa o treťom Slovincovi – Robertovi Saboličovi. Ten podobne ako Réway skončil v Sparte Praha, 44 zápasov – 27 bodov (12+15). Ďalším zaujímavým menom bol Kaspars Daugavins, mohutný útočník zakotvil v Dyname Moskva, kde v si v 49 zápasoch pripísal na svoje konto 36 bodov (21+15).  Jakub Klepiš sa po predčasnom skončení v  Linköpingu objavil v étery možných posíl belasých, dnes oblieka dres HC Oceláři Třinec. V 15 zápasoch si pripísal 19 bodov (7+12), ani v Linköpingu si neviedol najhoršie 21 zápasov , 11 bodov (5+6). Ďalším hráčom z DEL, o ktorom sa písalo, bol Kanaďan Shawn Lalonde. Shawn pôsobí v SHL, háji farby Färjestadsu BK. V 39 zápasoch si na svoje konto pripísal deväť bodov (3+6). Spolu s Fosterom sa skloňovalo meno ďalšieho Kanaďana Ryana O’Connora, dnes už vieme, že rady belasých posilnil Kurtis, ktorý ale predčasne v Slovane skončil. Ryan hrá vo Fínsku za Blues, kde odohral 32 zápasov, získal deväť bodov (3+6). 

Je zrejmé, že miesto spomínaných hráčov prišli iní hokejisti, ako napríklad Laco Nagya, Tomáš Starosta, Ivan Baranka, Tomáš Netík, Tomáš Surový, Johan Backlund, Patrick White, Václav Nedorost alebo Mário Lunter. Počas sezóny doplnili káder Tomáš RachůnekŠtefan Ružička, Cam Barker, Lukáš Kozák a David LeNevau.

Ako sa zvykne hovoriť „po vojne je každý generál“, skúsme sa zahrať na trénerov, manažérov, ako by ste postavili káder vy?

2 thoughts on “Čo by bolo, ak by sa nehralo na „keby“?

 • 6. februára 2015 at 14:38
  Permalink

  podla mna, keby sme nepozerali na financie že kto to zaplatí, tak by to mohlo vyzerat nejak takto:

  Backlund,Janus,Godla- Podhradský, Sersen, Starosta, Barker, Sigalet, Luža, Mihalik,náhradnící Brejčák, Kozák- Taffe, Murley, Cheechoo- Nagy,Reway, Surovy(Netík)- Jeglič, Sabolič, Tičar- Kudrna, Olvecký,Bartovic- nahradníci White, Lunter, Hudaček

 • 6. februára 2015 at 15:30
  Permalink

  z menovanych by som zostavil toto:
  Backlund, Kristan, Godla – Podhradsky, Sersen, Starosta, Barker, Daloga, Stajnoch, Baranka (mozno by sa mu lepsie darilo pri inej zostave), Kozak – Taffe, Murley, Cheechoo – Nagy, Viedensky, Reway – Klepis, Nedorost, Daugavins – Jeglic, Ticar, Netik – nahradnici Stastny, Hudacek

Pridaj komentár