Do Slovana mieri Jiří Kučný

Roman Stantien nemôže pre zranenie dlhodobo počítať s trojicou obrancov. K Maticovi Podlipnikovi s Marekom Hudece, sa žiaľ v pondelok v tretej tretine zápasu s Trenčínom pripojila aj čerstvá posila obranca Brett Carson. Kanadský bek si okrem gólu privodil zranenie v hornej časti tela. Dnes ráno podstúpil v ružinovskej nemocnici operáciu, jeho rekonvalescenciu odhadli kluboví lekári na 4 až 6 týždňov.  
Túto nepríjemnú situáciu v nabitom januárovom kalendári, kedy odohrajú belasí až osem stretnutí, z toho šesť pred vlastnými fanúšikmi, vyriešilo vedenie HC SLOVAN Bratislava príchodom skúseného českého obrancu Jiřího Kučného, ktorý mužstvu vypomôže zatiaľ do konca aktuálneho mesiaca.
„Po zranení Bretta Carsona sme ešte v pondelok večer zisťovali jednotlivé možnosti príchodov perspektívnych slovenských obrancov z českej najvyššej súťaže. Žiaľ v období, kedy mužstvá bojujú o čo najlepšie postavenie v tabuľke, nám vytipovaných hráčov ani na dobu jedného mesiaca nebol žiadny klub ochotný uvoľniť. Spoločne s trénerským tímom sme sa napokon rozhodli zatiaľ do konca mesiaca angažovať Jiřího Kučného. Skúsenosti hráča, ktorý pôsobil niekoľko rokov v najvyššej českej súťaži, by nám mali v dôležitých januárových zápasoch pomôcť,“ ozrejmil pre klubový web situáciu generálny manažér Juraj Bakoš.  
Jiří Kučný (nar. 1983) začínal s hokejom v rodnom Vsetíne. Veľkú časť svojej hokejovej kariéry spojil s najvyššou českou súťažou, kde má na konte viac ako 400 stretnutí. Na dve sezóny si dôrazný defenzívny bek odskočil aj do Žiliny, ešte skôr si štarty pripísal v tíme HKM Zvolen. 
Aktuálny ročník začal fyzicky dobre stavaný obranca (185 cm, 90 kg) v drese pražskej Slavie, kde v poslednom období odohral 10 stretnutí a zamieril práve do Slovana. 
Prvý tréning absolvoval Jiří Kučný s belasými už dnes dopoludnia. V prípade, že klub stihne vybaviť všetky administratívne náležitosti, do prvého zápasu by mohol naskočiť už zajtra na ľade Liptovského Mikuláša. 

zdroj foto: https://www.piratichomutov.cz/ / Jan Pidman

Pridaj komentár