Druhý zápas priniesol rozuzlenie v predĺžení, v ňom rozhodol Pihlström

CSKA Moskva – HC Slovan Bratislava 3:2 pp (0:1,0:1,2:0,- 1:0)

Góly: 45. Petrov, 52. DaCosta (Telegin, Radulov), 63. Pihlström  (Andronov)  – 14. Nedorost (Kašpar, Barker), 40. Starosta (Surový)

CSKA: Sorokin (Fasth) – Zajcev , Kiselevič, Denisov, Naumenkov, Kutuzov, Blažijevskij, Panin – Platt, Svetlakov, A. Radulov  – Telegin, Ľubimov, Muršak – Petrov, Da Costa, Pihlström – Andronov, Mamin, Žarkov – Stoliarov

HC Slovan: Brust (Garnett), Kundrátek, Barker – Starosta, Višňovský – Mihalik, Sersen – Švarný, Nedorost, Viedenský, Kašpar – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Nagy

Rozhodovali:Bondar, Sidorenko – Kučava, Novikov  Vylúčenia 5:6, navyše Panin a Skalický 5min za bitku Presilovky 0:1  Oslabenia 0:0

Už v prvých sekundách prišlo k vzájomnému vylúčeniu Radulova s Nedorostom, v hre štyroch proti štyroch úvodný gól nepadol. CSKA bola prvých desať minút aktívnejšia ako Slovan. Belasí tlak ustáli, aby po faule na Šťastného hrali presilovú hru. Tú po vyhodení puku od Panina hrali dokonca minútu o dvoch hráčov. Domácich pritlačili pred vlastnú bránu, vedúci gól nedal Nagy, Višňovský ani Kašpar. Dokázal to až Nedorost, ktorý sa perfektne zorientoval pred Sorokinom, aby dorazil Barkerovu strelu. Gól musel byť odobrený videorozhodcom. V závere tretiny tesne minul Sorokinovu bránu Višňovský.

Druhú časť začal Slovan dobre, najprv Sorokina ohrozil Surový, aby prečíslení domáceho brankrára neprekonal Tičar, po ňom ani Jeglič.  Kašpar v zápätí vyzval do šance Kundrátka, mladý ruský brankár zmaril Tomášovi čistú šancu. CSKA ohrozil v druhej tretine Brusta až po ôsmych minútach, Platt v dvoch šanciach neuspel. Po Švarného faule hrala CSKA početnú výhodu. Da Costa v dobrej príležitosti pred Brustom zlyhal. Slovan oslabenie prežil, naďalej dobre vykrýval stredné pásmo. Štyri minúty pred koncom druhej časti Kundrátek nešťastne vyhodil puk, Platt v presilovke s Ljubimovom neuspeli.  Slovan si držal naďalej tesný, jednogólový náskok. Navyše v 40. minúte Starosta prepálil od modrej čiary Sorokina, 2:0 pre Slovan!

V 45. minúte sa podarilo domácim podarilo znížiť na 1:2, autorom gólu bol Petrov. Po tomto góle sa hráči CSKA tlačili pred Brusta, ten svoj tím držal. 10 minút pred koncom trafil Šťastný tyčku, Sorokin mal šťastie. Trest prišiel okamžite, keď sa v skrumáži pred Brustom najlepšie zorientoval Da Costa, ktorý vyrovnal. Tento gól napokon potvrdil až videorozhodca. V 56.  minúte sa v dobrej šanci ocitol Petrov. Vzápätí boli diváci svedkami bitky medzi Paninom a Skalickým. CSKA z tohto súboju vyťažila presilovku. Gól b nej nedala, zápas sa dostal do predĺženia.

V hneď z prvej šance domáci Pihlström rozhodol.

Ohlasy, zdroj:hcslovan.sk

Miloš Říha: „Dnes sme si vyhraný zápas prehrali vlastnou nezodpovednosťou úplne sami.“

Tomáš Surový: „Žiaľ prehrali sme oba zápasy na klzisku súpera. Ukázali sme tak v nedeľu ako aj dnes, že proti CSKA sa dá hrať a sú poraziteľní. Teraz ideme domov a urobíme všetko pre to, aby sme pred našimi skvelými fanúšikmi vyhrali tretí zápas!“

Václav Nedorost: „Dve tretiny sme hrali skvele, zápas sme mali rozohraný výborne a mali ho pod kontrolou. Tretia tretina – dve chyby dva góly. Všetci vidíme, že sa proti nim dá hrať, no treba vydržať celých šesťdesiat minút. CSKA Moskva je súper, ktorý trestá každé jedno naše zaváhanie.“

Michal Sersen: „Je to veľká škoda, zápas sme mali dobre rozohratý. V tretej tretine sme sa nechceli stiahnuť, súper nás však napádal dvoma hráčmi, nedal nám veľa šancí na tvorbu hry. Prišli zbytočné chyby, góly padnúť nemuseli. Prehrávame 2:0, no ideme domov a chceme hneď v treťom zápase znížiť stav série.“