Derby malo jasného režiséra, kapitán Spartaka niesol prehru ťažko (FOTO)

Na derby Slovana s Trnavou sa oplatí nemeškať. V piatich z posledných ôsmich zápasov padol gól už v prvej pätnásťminútovke a v ôsmich z desiatich zápasov sa niektoré z mužstiev tešilo už počas prvej polhodiny. Takúto zaujímavosť si mohol prečítať každý zo 4292 platiacich divákov na stredajšom zápase v predzápasovom bulletine. Táto štatistika bola podporená aj tentokrát. Vittek rozjasal Pasienky už po piatich minútach, Zreľák pridal druhý gól v 23. minúte.

Rýchly gól pomohol futbalu, no pomohol predovšetkým Slovanu. Počas celého zápasu jasne dominoval a potešila najmä ľahkosť hráčov v útočnej fáze. Žiadne kŕčovité a hluché minúty, naopak, belasí predviedli niekoľko priamych akcií, kolmých prihrávok a počas 90. minút si vypracovali niekoľko výborných príležitostí. A to im ešte hlavný rozhodca Chmura odoprel dva pokutové kopy za hru rukou v šestnástke súpera. Celú parádu zakončil na záver Zreľák bombou do brvna a tak sa populárneho „búra“ diváci síce nedočkali, no potlesk na otvorenej scéne si hráči vychutnali zaslúžene. My sme najviac tlieskali Crnkičovi, ktorý ukázal, že môže byť posilou, výborne hrali Zreľák, Sekulič, Kubík a samozrejme Vittek. Škoda zranenia Oršulu, verme, že mladý útočník Slovana nebude chýbať dlho. Po Priskinovi by totiž tréner Papavasiliou musel oželieť už druhého hrotového hráča.

_MG_6296

Pokora. Tá by mala zdobiť každého športovca. Tento výraz však kaptiánovi Spartaka Martinovi Mikovičovi nič nehovorí. Len ťažko totiž pochopiť jeho pozápasové slová, ktorými sa prezentoval v mix zóne. „Ja som nenarátal ani jednu šancu, ktorú by si Slovan vytvoril. Všetky boli náhodné po rohoch. Určite bol dnes zdolateľný, podľa mňa nemá také kvalitné mužstvo.“ Je jasné, že roduverný Spartakovec sa týmto vyhlásením iba snažil „pocukať“ nervy fanúšikov Slovana, pretože ak by to myslel vážne, musel byť evidentne mimo zmyslov. Športovo a pravdivo sa ešte pred Mikovičovým zlyhaním vyjadril k zápasu dnes už bývalý trnavský tréner Hucko (ten totiž odstúpil zo svojej funkcie deň po zápase – pozn.red.), klinec po hlavičke trafilo aj vyjadrenie klubu na sociálnej sieti Facebook: „Najsmutnejšie je, že sme prehrali úplne zaslúžene a to môžeme byť radi, že sme nedostali raz toľko…“

Trnava bola pod permanentným tlakom, Slovan hral sviežo, aktívne a ukázal veľký hlad po futbale. „Dnes som videl oheň v ich očiach. V takýchto špecifických zápasoch, akým je derby, musíte byť dôkladne pripravení a hrať so správnymi emóciami. Dobre sme poznali súpera a dnes sa nám podarilo preniesť na ihrisko všetko to, čo sme si predsavzali. Od úvodu sme dominovali, prakticky každú minútu sme niečo vytvorili. Už v prvom polčase sme mali veľa príležitostí na to, aby sme rozhodli, ale aj takto musím byť s výsledkom spokojný. Myslím si, že sa dostávame do dobrej formy, čo je veľmi dôležité vzhľadom na program v závere sezóny,“ takto hodnotil hru svojich zverencov Niki Papavasiliou.

Na záver musíme samozrejme spomenúť skvelú divácku kulisu, takto by to mohlo vyzerať na každom zápase Slovana. Už len kvôli hráčom. Tí totiž včera ukázali, že naozaj chcú.

[Best_Wordpress_Gallery id=“22″ gal_title=“SLO_TT_2042016″]

Pridaj komentár