Dinamo Minsk vs. HC Slovan Bratislava 4:1 (0:0,3:0,1:1) (VIDEO)

Góly:  24. Goroško (Krajíček, Ellison), 28. Linglet (Vesce), 36. Kaľužnyj (Szczechura), 45. Vesce (Linglet) – 44.Sersen (Bartovič)

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačov, Šinkevič, Lisovec, Drozd – Cheechoo (A), Szczechura, Kaľužnyj (C) – Vesce, Ellison, Linglet – Kulakov (A), Kitarov, Meleško – Zacharov, Razvadosky, Gavrus

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Sersen (A), Sigalet, Baranka, Štajnoch, Starosta, Foster, Brejčák – Nagy (A), Murley, Vondrka – Netík, Surový, Bartovič (C) – Jeglič, Tičar, White – Bližňák, Šťastný, Lunter

Rozhodca: Kadyrov, Kulakov – Gordenko, Tomilov

Vylúčenia – 6:8

Presilovky/oslabenie : 0-0

Belasí nastúpili vo vypredanej Minsk Aréne na svoj posledný zápas v rámci svojho tripu. Oproti zápasu v Bratislave, v domácej bráne nastúpil Nór Haugen, ktorý pôsobí v Minsku už dlhšie. Zápas sa začal opatrne, domáci sa hneď v úvode dopustili dvoch icingov, aby ako prví ohrozili Backlunda. Minsk si zahral prvú presilovku v stretnutí pri vylúčení Jegliča za hákovanie. Dinamo má najlepšie presilovky v celej KHL, Slovan prvé oslabenie ubránil. Aj vďaka presilovej hre boli domáci aktívnejším tímom. V desiatej minúte sa z ničoho nič dostal pred Haugena Tomáš Surový, ktorý mohol poslať Slovan do vedenia, domáci brankár bol pozorný. Backlund bol v prvej časti prvej tretiny zamestnanejším brankárom. Surového útok zavaril domácej obrane, Bartovičovi sa po súhre celej päťky nepodarilo prepasírovať puk za Haugen chrbát. Vzápätí Sersen podrazil Lingleta, čím sa dostali domáci do početnej výhody. Zatlačili Slovan, ale po Kaľužnyjovom faule sa sily na ľade vyrovnali. Belasí si zahrali minútovú presilovku, v ktorej sa nedokázali poriadne usadiť pred Haugenom. Jedinú strelu na nórskeho brankára vyslal Foster. V závere tretiny sa vylučovalo na oboch stranách, hralo sa štyria na štyroch. Diváci v prvej tretine gól nevideli, napriek tomu, že pri Bartovičovom úniku hodil Haugen hokejku, za čo sa malo pískať trestné strieľanie, rozhodcovia ostali nemí…. !!!!!

áPrvú šancu v prostrednej časti si vytvorila Surového formácia, domáci brankár bol pozorný. Po zakázanom uvoľnení Slovana, prišiel otvárací gól zápasu. Hneď po vyhadzovaní neudržal Backlund Goroškovovu bombu od modrej 1:0. Belasí sa snažili o vyrovnanie, do sľubných šancí sa dostal Bartovič, Bližňák a Surový, vyrovnať sa im ale nepodarilo. Lekciu z efektivity dostal Slovan v 28. minúte, Vesce našiel pred bránou úplne voľného Lingleta, ktorý pohodlne zvýšil na 2:0. V  polovici zápasu mohol znížiť na 1:2 z pohľadu Slovanu Bartovič, Haugen bol proti. Domáci sa moc do útočenia nehrnuli, stále ale nebezpečne ohrozovali Bakludna v bráne. Po Cheechoovej aktivite upravil na 3:0 kapitán Kalužnyj. Krátko po treťom góle zrazil Goroško nešetrne k ľadu Vondrku, belasí hrali presilovku. Tú pre zlé striedanie hrali krátko, pre trest za hráčsku ľavicu sa presilovka Slovana skončila. Slovanu druhá tretina napriek svojim šanciam nevyšla, prehral ju 0:3!

Poslednú tretinu začali lepšie belasí, zatlačili Dinamo, pokúšali sa o rýchly gól, ktorý by im pomohol vrátiť sa do zápasu. Pri Murleyho prihrávkach sa nepresadili Vondrka ani Nagy. Po odvážnom sóle Michala Sersehttps://www.slovanpositive.com/wp-admin/post.php?post=2474&action=edit&message=1na sa Slovan dočkal gólu. Michal prestrelil Haugena, 1:3 z pohľadu belasých. Hneď o minútu Slovan neustrážil Vesceho, ktorý zvýšil na 4:1. Po Krajíčkovom faule mali belasí možnosť skorigovať skóre zápasu, presilovku Slovan nehral dlho, nasledovalo Murleyho podrazenie a sily na ľade  sa vyrovnali. Aj napriek nepriaznivému skóre, sa belasí pokúšali streliť druhý gól, Bližňáka zastavil Haugen. Dnes to Slovanu smerom dopredu nešlo, nedokázal nadviazať na predvedenú hru zo zápasu proti Rige, domáci hrali umne, eliminovali šance belasých. V závere zápasu po faule Ivana Baranku hralo Dinamo ďalšiu presilovku. V oslabení unikol Netík, ale svoj nájazd nepremenil. Slovan si po prehre 1:4 vezie z tripu tri body.

Ohlas hráčov a trénera k zápasu zdroj: hcslovan.sk

Petri Matikainen: Zápas sme začali pasívne, neodohrali sme dobre prvú tretiinu. Napriek tomu sme ustáli nápor a šance domácich, skóre bolo nerozhodné. V druhej tretine sme boli aktívnejší, hrali viac s pukom a vypracovali si príležitosti, bohužiaľ z nich nepadli góly. Problémom v prostrednej časti bolo niekoľko zbytočných chýb, ktoré Dinamo potrestalo. V tretej tretine sme znížili, no opäť nás zrazila chyba pred našou bránou a štvrtý gól. V KHL hrajú kvalitné mužstvá, ktoré dokážu takéto pochybenia okamžite využiť a Dinamo je jedným z nich. Gratulujem súperovi k víťazstvu.

Ladislav Nagy: Nehrali sme dobre v prvej časti hry, v druhej sme začali viac korčuľovať, vytvárať si šance, no góly dával súper. Dnes sme prehrávali veľmi veľa buly, dali z toho dva góly, musíme na tom zapracovať. V defenzíve to bolo tiež horšie ako v poslednom zápase proti Rige. Situácie, kde sme pochybili si rozoberieme na videu a budeme sa sústrediť na ďalší zápas proti Jokeritu, v ktorom sa musíme zlepšiť.

Michal Sersen: Je to škoda. Znova sme nedokázali hrať koncentrovane celých šesťdesiat minút. Urobili sme zopár chýb v druhej tretine, dostali sme tri góly. V tretej časti hry sme chceli zápas zdramatizovať, no Dinamo si to už postrážilo, hrali dobre. Myslím, si však že sme mali dostatok šancí na to, aby sme tu dali viac ako jeden gól.

Johan Backlund: Prvú tretinu sme boli trošku pasívni, druhá tretina bola z našej strany lepšia. Vytvorili sme si šance, no nedali gól, naopak súper dokázal skórovať trikrát, čo bolo pre nás dosť frustrujúce. Do tretej tretiny sme vstupovali s tým, že chceme s výsledkom ešte niečo urobiť aj napriek ťažkej situácii. Strelili sme zásluhou Michala Sersena prvý gól, no bohužiaľ Dinamo odpovedalo okamžite štvrtým gólom.

3 thoughts on “Dinamo Minsk vs. HC Slovan Bratislava 4:1 (0:0,3:0,1:1) (VIDEO)

• 11. októbra 2014 at 16:59

Som jediny, ktory si mysli, ze pri prvych dvoch goloch mohol Backlund podrzat svoj tim?

1. strelu videl cely cas,
    2. gol, keby daval pozor, ze si to obrancovia zle hodili po mantineli, tak tu prihravku pred branku predsa musi vyrazit hokejkou…hrubo to podcenil, tocil sa v branke uplne nezmyselne, najmae ak to bola dlha prihravka az na zadnu tyc.