Slovan šokoval Petrohrad po druhýkrát v rade (VIDEO+FOTO)

HC Slovan Bratislava – SKA Petrohrad 5:2 (1:0,1:0,3:2)

Góly a asistencie: 18. Hudáček (Murley), 28. Tičar (Barker, Nagy), 44. Mihálik (Hudáček, Bartovič), 59. Nagy (Murley, Brejčák), 60. Baranka – 48. Thoresen (tr. strieľanie), 57. Červenka (Kovalčuk)

Slovan Bratislava: Backlund (Godla) – Baranka, Sersen, Barker, Brejčák, Lunter, Mihálik – Nagy, Tičar, Jeglič – Bartovič, Murley, Hudáček – Rehák, Šťastný, Netík.

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Belov, Rukavišnikov, Alexandrov, Kutejkin, Chudinov, Chafizullin, Jermakov, Judin – Kovaľčuk, Ericsson, Červenka – Ketov, Šipačov, Dadonov – Thoresen, Martensson, Tichonov – Burdasov, Chohriakov, Ponikarovsky.

Rozhodovali: Jeřábek, Sergejev–Balodis, Birin. Vylúčení: 4:2. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Divákov: 9954.

Hostia z Petrohradu vstúpili do zápasu aktívne, tak ako im pozícia favorita velila. Boli hokejovejší, a vypracovali si niekoľko streleckých príležitostí. V prvej tretine sa však Slovanu podaril dokonalý šok, keď v osemnástej minúte využil prvú presilovku domácich Libor Hudáček.

Slovan mal obrovskú šancu aj na začiatku druhej tretiny. Nagy sa z pravej strany dostal do pásma, „žabkou“ cez obrancu ponúkol puk Bartovičovi, ten však s touto šancou naložil veľmi zle. Onedlho sa do ďalšej šance dostal Barker, ktorý medzi kruhmi tvrdou strelou iba vyprášil Koskinenovu výstroj. Hostia toto varovanie nebrali vážne a pri ďalšom vpáde belasých do ich pásma zvýšil na 2:0 Tičar. Do konca tretiny Slovan ešte niekoľkokrát roztlieskal vypredanú arénu, gól však už nepridal.

Pridal ho však po štyroch minútach záverečnej tretiny. Po peknej kombinácii Bartoviča s Hudáčkom sa puk dostal na hokejku Mihálika a obranca Slovana, hoci nie je žiadnym kanonierom, nedal Koskinenovi šancu- 3:0. Hostia sa mohli dostať do zápasu v 48. minúte z trestného strieľania, Thoresen túto možnosť prijal – 1:3. Sedem a pol minúty pred koncom mohol trojgólový náskok vrátiť belasým Bartovič, v nájazde však tentokrát opäť zvíťazil brankár. Tri minúty pred koncom sa však presadil Červenka a bolo ešte o čo hrať. V záverečnej power-play však pečatili prekvapivú výhru Slovana Nagy a dve sekundy pred koncom aj Baranka. Belasí si tak prekvapujúco opäť pripísali skalp hviezdneho SKA. Svižný hokej z oboch strán potešil a mohutný potlesk divákov po záverečnom hvizde patril všetkým aktérom.

Petri Matikainen, tréner Slovana: „Je veľmi pekné vyhrať nad takým silným súperom, akým je Petrohrad. Odohrali sme výborný zápas, všetky tri pätorky podali vyrovnané výkony. Moji hráči si zaslúžia uznanie za to, ako dnes hrali a ako sa popasovali s náročnou situáciou. Súperovi prajem veľa šťastia v play off.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“124″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“Slovan-SKA-februar“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

One thought on “Slovan šokoval Petrohrad po druhýkrát v rade (VIDEO+FOTO)

• 22. februára 2015 at 20:59