Do Slovana prichádza ďalší Srb, Zreľák sa rozhodol pre Jablonec

V závere prestupového obdobia prichádzajú do kádra belasých dve posily. Novými hráčmi sú 22-ročný srbský útočník Aleksandar Čavrič a 23-ročný španielsky stredný obranca Vernon de Marco Morlacchi. Do českého Jablonca odchádza útočník Adam Zreľák.

„V závere prestupového obdobia sme sa snažili posilniť káder a priviedli sme do mužstva dvoch nových hráčov. Chceli sme doplniť posty, kde sme nemali dostatok alternatív. Do útoku prichádza veľmi talentovaný srbský mládežnícky reprezentant Aleksandar Čavrič, ktorý má skúsenosti z európskeho futbalu i mládežníckych šampionátov. Počítame s ním na hrot útoku, prípadne môže nastúpiť aj na krídle. Ďalšou novou tvárou je taktiež mladý stopér Vernon de Marco Morlacchi, ktorý na Slovensku pôsobí štyri roky a prichádza na hosťovanie z Michaloviec. Ak nás presvedčí svojimi výkonmi, budeme môcť uplatniť opciu na trvalý prestup. Zároveň náš káder opúšťa Adam Zreľák. Adamovi som ponúkol novú štvorročnú zmluvu, náš návrh však neakceptoval a rozhodol sa pre inú možnosť. Chcem sa mu veľmi pekne poďakovať za výkony a nasadenie v zápasoch v drese Slovana a želám mu všetko dobré v novom pôsobisku,“ povedal člen predstavenstva a viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. pre klubový web

Aleksandar Čavrič, ktorý do Slovana Bratislava prestupuje z belgického Genku. Slovan s Aleksandarom Čavričom podpísal zmluvu na štyri roky. Dobre stavaný útočník patrí vo veku 22 rokov k výrazným talentom srbského futbalu. V súčasnosti je stabilným členom základnej jedenástky srbskej reprezentácie do 21 rokov a zúčastnil sa na troch mládežníckych európskych šampionátoch. Okrem útoku môže Aleksandar nastupovať aj na poste krídelníka. Čavrič už ako osemnásťročný vstúpil do najvyššej srbskej súťaže a v drese OFK Belehrad strelil v šesťdesiatich zápasoch šestnásť gólov. Jeho kvalít si v roku 2014 všimol belgický KRC Genk a mladého Srba kúpil za 1,5 milióna eur. Po príchode do Genku sa Čavrič presadil do zostavy a pripísal si osemnásť štartov. Väčšiu časť ročníka 2015/16 strávil na hosťovaní v dánskom prvoligovom klube AGF Aarhus, kde pravidelne nastupoval v základnej jedenástke.

Dvadsaťdvaročný útočník odohral v srbských mládežníckych výberoch 24 zápasov a zaznamenal tri presné zásahy. Zahral si na majstrovstvách Európy do 19 rokov v rokoch 2012 a 2013 i na európskom šampionáte do 21 rokov v roku 2015. Na šampionáte v roku 2013 navyše získal so Srbmi zlaté medaily. Počas aktuálnej kvalifikácie vynechal v srbskej „21-ke“ jediný duel a strelil dva góly. Nastúpil aj v piatkovom kvalifikačnom stretnutí proti Taliansku, v ktorom na pozícii hrotového útočníka odohral 67 minút. Čavrič sa v Slovane Bratislava znovu stretne s Vladimirom Radenkovičom, ktorý ho z pozície asistenta trénera viedol v srbskej reprezentácii do 21 rokov.

vernon

Defenzívne rady vystuží 23-ročný stopér Vernon de Marco Morlacchi, ktorý do Slovana Bratislava prichádza z Michaloviec na polročné hosťovanie s opciou na prípadné predĺženie. Vernon, ako znie jeho skrátené priezvisko, pôsobí na Slovensku už od roku 2012, keď prišiel do Michaloviec. Na východe Slovenska pobudol štyri roky a stal sa neodmysliteľnou oporou defenzívy. Vo Fortuna lige odohral celkom 34 zápasov a strelil päť gólov, z toho až tri hlavou. Práve podpora ofenzívy pri štandardných situáciách a vysoká úspešnosť v hlavičkových súbojoch sa od novej posily očakáva aj v Slovane. Na prelome júla a augusta bol Vernon na skúške v španielskom druholigovom Levante, kde svojimi výkonmi zaujal, avšak kluby sa následne nedohodli na podmienkach prestupu.

Pridaj komentár