Slovanistky vykročili za obhajobou víťazne (FOTO+VIDEO)

Zápas druhého kola v Nitre bol pre futbalistky Slovana prvým vystúpením v novej sezóne najvyššej slovenskej súťaže. Súboj úvodného kola, v ktorom si mali na domácom ihrisku merať sily s Trenčianskymi Teplicami bol totiž, kvôli povinnostiam belasých v Lige majstrov, odložený až na 11. novembra. Úradujúce šampiónky si pod Zoborom vypracovali v prvom polčase po dvoch presných zásahoch Martiny Šurnovskej a jednom Martiny Švecovej trojgólový náskok. Nitra však mala vynikajúci nástup do druhého dejstva, keď v priebehu úvodných troch minút po gólových úderoch Henriety Poláčikovej a Kataríny Košlabovej duel na chvíľu zdramatizovala. Potom však prišiel belasý gólový uragán a slovanistky domácim nasúkali ďalších päť „kúskov“. Postupne sa presadili Terézia Kovaľová, Martina Švecová, Barbara Juríková, Alexandra Hollá a Alexandra Tóthová. Bratislavčanky tak vysokým triumfom 8:2 len potvrdili dobrú formu z nedávnej ženskej Ligy majstrov.

Uspeli aj belasé juniorky, ktoré sa pod vedením kapitánky Lucie Čermákovej predstavili premiérovo v novej sade tmavomodrých dresov. Prvýkrát sa presadili už v 3. minúte po strele Veroniky Jančovej. Domáce potom síce dlho odolávali, no slovanistky napokon v druhom polčase pridali ešte ďalšie štyri góly.

Najbližšie budú naše ženy a juniorky hrať na domácej pôde, keď sa v sobotu 10. septembra o 13:00, respektíve 15:00 h, na ihrisku pod Troma vežami postavia proti tímom Žiliny. Ženy si budú musieť dať pozor najmä na aktuálne najlepšiu strelkyňu ligy Veroniku Slukovú, ktoré v dvoch zápasoch zaznamenala spolu päť gólov.