Do Slovana prichádza kanadský rodák s talianskymi koreňmi

Kanadský rodák s talianskymi koreňmi, ktorý v uplynulej sezóne patril k najvyťažovanejším bekom majstrovského celku Tappara Tampere, kde sa s 33 bodmi zaradil na druhé miesto v produktivite obrancov svojho mužstva prestupuje do HC SLOVAN Bratislava. S vedením klubu sa dohodol na ročnom kontrakte s platnosťou do 30.4.2017.  

Aj kariéra Nicka Plastina, podobne ako ďalších kanadských hokejistov začínala v zámorských mládežníckych ligách.  Už ako pätnásťročný nastupoval v miestnych juniorskych ligách v provincii Ontario, do známejšej Ontario Hockey League medzi budúce veľké hokejové talenty sa prebil v ročníku 2003/2004 v tíme Barrie Colts. V OHL odohral rodák rovnako zo štátu Ontario plné tri ročníky a rozhodne sa v nej nestratil, nazbieral na obrancu veľmi slušných 79 bodov.

Plastino sa po dobrých štatistikách v zámorí celkom prekvapujúco rozhodol začať svoju seniorsku kariéru v celku talianskej najvyššej súťaže Assiago. Na juhu Európy patril k najlepším obrancom zaknihoval dva majstrovské tituly a rozhodol sa pre návrat do Spojených štatov. V East Coast Hockey League však odohral len časť sezóny a putoval tentokrát do severských súťaží. Posledné tri roky vystriedal dnes 30 – ročný pravák tri kvalitné európske ligy, pôsobil vo švédskom Örebre, nórskom Stavangeri, kde nazbieral skvelých 49 bodov a naposledy vo fínskom Tampere. Práve v krajine tisícich jazier zdvihol v závere ročníka nad hlavu majstrovský pohár a v play off sa stal najlepšie bodujúcim obrancom.

Vzrastom nie príliš vysoký, no dobre stavaný bek (179cm, 86kg), je držiteľom tiež talianskeho pasu. Za reprezentáciu Talianska stihol odohrať dva svetové šampionáty, zúčastnil sa tiež rovnakého počtu olympijských kvalifikácií.

zdroj: hcslovan.sk

Pridaj komentár