Dominancia belasých aj na Slovenskom pohári (FOTO)

V sobotu 28.3 sa od 13.00 odohrával Slovenský pohár v  XV rugby. Dejiskom bolo ihrisko v bratislavskom Čunove. Na programe boli zápasy medzi  RK Spartak Trnava, RK Slávia TUKE, posledným do partie bol domáci 1. RC. Slovan Bratislava.

Slovenský pohár odštartoval duelom medzi Košicami a Trnavou. Podľa očakávanie sledovali prítomní diváci vyrovnaný zápas. Ten lepšie zvládli Košičania, ktorí sa tešili po výhry 13:10. Po tomto zápase a krátkej asi desaťminútovej prestávke, nastúpil domáci Slovan proti Trnave. Podľa očakávania domáci nenechali nič na náhodu, presvedčivo vyhrali 32:0. Počas celého zápasu mali hru pod kontrolou, v druhom polčase ťažili aj z chybných rozohrávok súpera.Trnavu viedol francúzsky tréner, a ako nám potvrdil jeden z prítomných divákov, trnavské rugby podporuje PSA Citroen. Francúzska firma sídliaca v Trnave. V záverečnom stretnutí, sa Slovan s stretol so Sláviou Košice. Košičania podali proti Slovanu  sympatický výkon. Ten však na úspech nestačil, Slovan si po výhre 17:7 pripísal na svoje konto druhé víťazstvo, čím sa stal víťazom Slovenského pohára.

Medzi najlepších hráčov turnaja a zápasu proti Trnave patril  Daniel Puha, ktorému v Slovane hovoria „Šeďo“. Ten zápas s Trnavou videl takto:„Aj napriek tomu, že sme vyhrali, zápas to ľahký nebol. Trnava má skúsenosti s 15-stkovým rugby, keďže sú rozohratí z rakúskej ligy. Sú to iné zápasy ako predtým, pre nás to bol prvý  15-stkový zápas . Prvý polčas sme sa ťažšie rozbiehali. Boli tam technické chyby z našej strany. V druhom polčase sme to ovládli, výsledok hovorí za všetko, ako som spomenul v úvode, rozhodne to ľahký zápas nebol.“ Ako nám sám ďalej povedal „Mám radšej to naozajstné veľké rugby, ale aj sedmičky majú svoje čaro. Tímy odohrajú počas jedného dňa viac zápasov. „K otázke, čomu pripisuje dominanciu Slovana v rugby na Slovensku dodal. „Slovan pôsobí najdlhšie na Slovensku. Má skúsenosti z českej i maďarskej ligy, čo sa prejavuje aj na trávniku. Sme asi najlepší, ale i ostatné mužstvá napredujú. Košice majú v okolí poľské tímy, ktoré s nimi hrávajú. Je ťažšie skĺbiť  15 hráčov  do jedného tímu ako siedmych.“