Druhá výhra v príprave

PSG Zlín – HC Slovan Bratislava 2:3 (1:1 ,0:0,1:2)

Góly:3. Blaťák (Okál, Šťastný), 50. Kubiš (Štumpf, Žižka) – 14. Vopelka (Šiška), 43. Zigo (Bačík), 52. Tibenský (Bačík, Halama)

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Matějíček, Žižka – Horák, Bořuta – Holomek, Blaťák – Kotvan – Bukarts, Holík, Říčka – Honejsek, Vlach, Veselý – Štumpf, Podešva, Kubiš – Šťastný, Karafiát, Okál – Gago

HC Slovan Bratislava: Pogge (31.Pavlas) – Kundrátek, Starosta – Bačík, Plastino – Vidovič, Pokorný – Galis, Růžička, Smoleňák – Kubalík, Chipchura, Zigo – Petráš, Šiška, Vopelka – Hlinka, Halama, Tibenský

Vylúčenia 4:5  Presilovky 0:1, Oslabenia 0:0

Úvod zápasu vyšiel domácim, keď sa navrátilec z KHL Miroslav Blaťák postaral o rýchly otvárací gól stretnutia. Slovan sa snažil o vyrovnanie počas presilovky,  brankár Kašík svoj tím podržal. V druhej polovici prvej tretiny sa podarilo belasým skórovať. O svoj prvý zásah v Slovane sa postaral Lukáš Vopelka. Vyrovnaný stav so do prestávky nezmenil, blízko ku gólu bol domáci Říčka i hosťujúci Plastino.

Prostredná časť sa dlhšie hrala v nerovnovážnom stave. Tak ako Zlín ani Slovan svoje presilovky nevyužili. Viac práce mal Pogge, ktorý viackrát belasých podržal, aby ho v polovici duelu nahradil Pavlas. Šance sa striedali na oboch stranách, z čoho pramenili nedovolené zákroky brániciach hráčov. Krátko pred koncom prostrednej tretiny predviedol dva úspešné zákroky Pavlas.

Záverečnú tretinu otvorila presilovková súhra Bačíka so Zigom, ktorý presnou strelou poslal svoj tím do vedenia. Z toho sa Slovana tešil iba sedem minút, aby na 2:2 upravil Kubiš. Krátko po vyrovnávajúcom góle sa do veľkej šance dostal Tibenský. Svoju druhú šancu v 53. minúte premenil, zaznamenal tretí gól belasých. Zlínu sa vďaka pozornému Pavlasovi už vyrovnať nepodarilo. Slovan zaknihoval druhú výhru v príprave, aj tentokrát 3:2.

Pridaj komentár