Slovan nestačil na Podbrezovú

ŽP Šport Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava  2:0 (0:0)

Góly: 78. Šafranko, 90. Breznaník.

Žlté karty: Viazanko – Schet

Rozhodovali: Vnuk – Hancko, Galo

ŽP Šport Podbrezová: Kuciak – Djordjevič, Kostelný, Krivák, Turňa – Vajda, Podio – Viazanko, Kuzma (74. Kochan), Peševski (71. Šafranko) – Bernadina (84. Breznaník).

ŠK Slovan Bratislava: Mucha – Burnet, Sekulić, Saláta, Pliatsikas – de Kamps (86. De Sa), Lásik – Kubík (66. Soumah), Savičevič (39. Nascimento), Schet – Priskin.

Slovan po sobote klesol na druhú priečku, v Podbrezovej nastúpil s úmyslom vyhrať. Od prvej minúty mali loptu viac na svojich kopačkách domáci. Tých, mohol po Salátovom zaváhaní do vedenia poslať Peševski. Slovan odpovedal brejkom, ale Priskinova strela Kuciakovi problémy nenarobila. Diváci sledovali taktický boj o stred ihriska. Do pozornosti ich dostal Schet, ktorý nebezpečnou strelou ohrozil bránku domácich. Druhý polčas začal Slovan brejkom, Priskin mieril tesne nad. Vzápätí po osi Lásik – Kubík – Priskin zakončoval do tyče. Potom sa belasí na dlhý čas smerom dopredu odmlčali. Domáci hrozili strelami z poza šestnástky, zahrávali viacero rohových kopov. Slovan sa herne trápil, čo bolo vodou na mlyn pre Podbrezovú. Tá potrestala Pliatsikasovu chybu, aby striedajúci Šafranko otvoril skóre. Skóre stretnutia pečatil navrátilec do Fortunaligy a bývalý hráč Slovana Michal Breznaník. Slovan nedokázal skórovať, po nepresvedčivom výkone z Podbrezovej si odnáša prehru 2:0.

ohlasy, zdroj:skslovan.com

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): „V poslednom domácom zápase sme ukázali náznaky hernej charakteristiky, ktorou sa chceme uberať. Dnes sme však takmer nič z toho nepredviedli. Trvalo tridsať minút, kým sme sa dostali do zápasu. Ak nepôjdeme na sto percent do každého jedného duelu, tak jednoducho nemôžeme vyhrať. Kľúčovým momentom bola podľa mňa šanca Tamása Priskina, v prípade gólu by to bol iný zápas. Neexistujú však žiadne výhovorky, tento výkon bol neakceptovateľný. Hráči neukázali charakter a tento zápas si poriadne rozoberieme. Po tomto výkone som nahnevaný a predpokladám, že nahnevaní musia byť aj sami hráči.“

Marek Fabuľa (tréner Podbrezovej): „My sme po tomto výkone veľmi šťastní. Sme radi, že sme po zápasoch proti Trnave a Myjave aj dnes boli dominantní proti mužstvu, ktoré účinkovalo v európskom pohári. Teší ma náš dobrý výkon a prístup. Prvý polčas bol podľa mňa vyrovnaný 50:50, druhý už bol v našej réžii, až na vyloženú šancu Slovana, pri ktorej sme mali aj potrebné šťastie. Práve trochu šťastia nám chýbalo v predchádzajúcich zápasoch, pričom som hovoril chlapcom, aby oň bojovali a dnes sa k nám priklonilo. Náš výkon v druhom polčase gradoval a akcie, po ktorých sme dali góly, boli excelentné. Verím, že hráči budú v týchto výkonoch pokračovať.“

Pridaj komentár