Dvojgólový Miklík strojcom víťazstva vo Vladivostoku (VIDEO)

Admiral Vladivostok – HC Slovan Bratislava 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Góly: 3. Ugarov (Bartulis) – 8. Šťastný (Tičar, Jeglič), 8. Miklík (Surový, Bartovič), 51. Miklík (Bartovič, Švarný)

Admiral : Nalimov (Bobkov) – Kinrade, Bartulis, Osipov, Lisov, Zemčonok, Glazkov, Mnacjan, Kosmačiov – Alexandrov, Fisenko, Lugin – Makarov, Kuznecov, Podšenďalov – Sajustov, Booth, Voronin – Gorškov, Jakovlev, Mamin – Ugarov

HC Slovan: Garnett (Brust) – Kundrátek, Barker, Rosandič, Švarný, Sersen, Mihalik, Šiška – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Jeglič, Tičar, Šťastný – Miklík, Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, Nagy  – Skokan

Rozhodovali: Odins, Sidorenko – Goľak, Nesterov.  Vylúčenia 3:6, navyše Goroškov  5 + DKZ, Nedorost a Šťastný 10 min OT.  Presilovky 0:0. Oslabenia 0:0.

Domáci tím začal aktívne, čoho dôsledkom bol vedúci gól Ugarova už v tretej minúte, ktorý pred Garnettom tečoval Bartulisovo nahodenie. Slovan odpovedal Nagyom, Nalimov bol pozorný. Na súhru Tičara s Jegličom a zakončujúcim Šťastným už nestačil. Už o 26 sekúnd poslal Slovan do vedenia Miklík, ktorý sa dobre zorientoval pred domácou bránou. Belasí ustáli prvú početnú výhodu Admiralu, po ktorej sa hra odohrávala najmä v strednom pásme. V závere tretiny sa Slovan dostal do minútového oslabenia o dvoch hráčov. Vladivostok Slovan zatlačil, Garnett predviedol viacero dobrých zásahov, po ktorých sa belasí ubránili.

Slovan začal druhú tretinu opatrne, musel čeliť miernemu tlaku domácich. Z neho vyťažili svoju štvrtú presilovku, v ktorej mohol vyrovnať Fisenko. Prvú presilovku v zápase si v 32. minúte zahral aj Slovan. Tretí gól nepridal Jeglič ani v sľubnej šanci Bartovič. Hra sa kúskovala, Slovan nepúšťal domácich do tesnej blízkosti pred Garnetta.

V úvode tretej tretine nešťastne vyhodil puk Nedorost, za ktorý poslal svoj tím do oslabenia. Navyše za protesty inkasoval 10 minútový osobný trest. Slovan  oslabenie bez ujmy ubránil. Krátko po tom dostal Goroškov päťminútový trest, čím dostal Slovan veľkú výhodu rozhodnúť tento duel. Jeglič síce zvýšil na 3:1, ale jeho zásah prišiel po odpískaní…ani Nagyov gól po ataku na Nalimova neplatil. Slovan dlhú presilovku napokon nepretavil do tretieho gólu. Ten pridal hneď po návrate domáceho hráča na ľad Miklík, ktorý presnou strelou poslal puk za Nalimova. Záver zápasu belasí kontrolovali, pripísali si do tabuľky dôležité tri body.

Ohlasy: hcslovan.sk

Miloš Říha: „Dnes sme neodohrali tak dobrý zápas ako predvčerom na Sibiri,  splnili sme ale všetky taktické pokyny, ktoré sme si určili pred stretnutím. Hráči zápas zvládli na výbornú v koncovke. Vyhrali sme zaslúžene, k čomu prispel dobrým výkonom aj brankár Michael Garnett.“

Andrej Šťastný: „Zápas sme nezačali najlepšie, oni na nás neskutočne vybehli a hneď v tretej minúte sme inkasovali. Dôležitý bol obrat, počas ktorého sme v rozpätí necelých tridsiatich sekúnd dokázali dať dva góly. Potom sme už zvyšok zápasu mali navrch a sme radi, že máme ďalšie tri body.“

Michel Miklík: „Tento zápas sme zvládli pomerne dobre. Výborne sme bránili, pokrývali najmä stredné pásmo, vďaka čomu sa súper nedostával do úplne vyložených šancí. My sme boli dnes dostatočne efektívni. Pri prvom góle som si nakorčuľoval spoza bránky a ešte pred bránkarom prijal strieľaný puk. Pri druhom góle som strieľal v samom závere dlhej presilovky a som rád, že brankárovi to tam prepadlo. Teším sa, že tie góly dnes znamenali dôležité víťazstvo.“

Michael Garnett: „Myslím, že môžeme byť veľmi šťastní za tieto tri body. V úvode zápasu to veru nebol práve náš najvydarenejší výkon, v závere prvej tretiny sme schytali nejaké vylúčenia, za čo sme mohli byť potrestaní a s dávkou šťastia sme po úvodnej časti viedli. Chlapcom sa podarili dať dva úžasné zlepené góly. Avšak od druhej tretiny sme sa výrazne zlepšili a dovolím si tvrdiť, že v tretej tretine to bol z hľadiska defenzívy a taktiky náš vôbec najlepší výkon v celej sezóne. Nepripustili sme ich absolútne k ničomu! Pre mňa to bola veľká vec, totálne sme ich zavreli.