Nešťastná prehra s CSKA

CSKA Moskva – HC Slovan Bratislava 3:2 (1:1,1:0, 1:0)

Góly: 9.Ľubinov (Telegin, Andronov), 26.Ničuškin (K. Petrov) , 60. Telegin- 4. Hrnka (Smoleňák), 45. Després (Kašpar, Řepík)

CSKA Moskva: L. Johansson – M. Robinson, Kiselevič, Naumenkov, Nesterov, Pašnin, Ar. Sergejev, Ožiganov – Platt, Grigorenko, Scott – Šumakov, Šalunov, Kaprizov – Popov, K. Petrov, Ničuškin – Telegin, Andronov, Ľubimov.

HC Slovan Bratislava: Mazanec  – Després, Meszároš, Švarný, Taimi, Ebert, T. Voráček, Boldižár, Bačík – Genoway, Řepík, Kašpar – Skalický, A. Šťastný, J. Mikúš – Buchtele, Smoleňák, Hrnka – Sádecký, M. Hlinka, Šerbatov.

Rozhodca: Cyplakov, Ibatulin – Palej, Ponamarenk Vylúčenia 3:5 Oslabenie 0:0, Presilovky 0:1

Domáci už v prvých sekundách trafili žrď. Slovan n dostal možnosť hrať krátku presilovku o dvoch hráčov. Hrnka sa postaral o vedúci gól. Odpoveď CSKA prišla rovnako v početnej výhode, aj keď gól Kiseleviča musel odobriť až viedeorozhodca, ktorý pre Plattovov kontakt s Mazancom neplatil. Ljubinov, už v hre 5v5 na dvakrát dokázal vyrovnať. Moskovčania pritlačili belasých, ale viac gólov prvej časti nepadlo.

V úvode druhej časti Mazanec dobre zasiahol proti Ľubinovovi, Slovan sa postupne osmelil. Naďalej musel čeliť nebezpečným útokom CSKA. Ked v 25.minúte Kašpar nevyužil Řepíkovu prihrávku, prišiel trest. Ničuškin otočil na 2:1. Slovan následne prežil dve oslabania. Řepík v presilovke neuvyužil Kašparovu prihrávku na vyrovnávajúci gól.

Tretia časť začala vo švižnom tempe. Kašpar páradne v strednom pásme našiel Desprésa, ktorý presnou strelou vyrovnal.V polovici tretej tretiny si Slovan skomplikoval situáciu, keď nevyhodí jasný puk, aby Buchtele zatiahol záchrannú brzdu. CSKA  pri tlaku svoju presilovku nevyužil. Štyri minúty pred koncom Kaprizov trafil brvno.20 sekúnd pred koncom nebezpečne strieľal Smoleňák.Po Ebertovej chybe 12 sekúnd pred koncom Telegin rozhodol.

hlas po zápase, zdroj hc slovan.sk

Miloš Říha: „Dneska sme si zaslužili bodovať. V prvej tretine sme ustáli veľký tlak CSKA. Od druhej tretiny sme so súperom vyrovnali krok. Dne sa potvrdilo, nedáš dostaneš – my sme šance mali, no neskórovali, domáci naopak áno. V závere sa stala chybička, ktorá by sa stávať nemala. Mali sme si to ustrážiť. Chlapcov však chcem pochváliť za prístup a disciplínu.“