Dvojzápasové vystúpenie Slovana okorenené troma bodmi

Hokejisti Slovan majú za sebou ďalšia dva zápasy na ľade súperov. V pondelok sa predstavili v Moskve, kde si zmerali sily so Spartakom. V stredu odohrali duel SKA Petrohrad. Slovan získal tri body, hoci bol blízko aj k štyrom v ideálnom prípade k piatim. V oboch zápasoch si svoje štatistiky vylepšil dobre hrajúci Lukáš Kašpar, ktorý v nich zaznamenal štyri body (2+2).

Moskovská misia splnená

V ročníku 2015/2016 sa belasým podaril husársky kúsok. Zo štyroch moskovských zápasov získal plný počet dvanásť bodov. Ešte na jeseň sa mu podarilo zdolať Podolsk, Dynamo Moskva, či CSKA. V pondelok uspel aj na ľade Spartaka Moskva. A práve prví dvaja spomínaní súperi budú čeliť Slovanu v najbližších zápasoch na jeho ľade.  Slovan vrátil Moskovčanom požičané, keďže na jeseň doma so Spartakom prehral (2:5). Všetci máme v živej pamäti ako sa zápas vyvíjal. Po  dvoch strelách na bránku belasých sa Brust porúčal z ľadu. Navlas rovnaký scenár sme sledovali aj pondelkovom stretnutí. Slovan sa bleskovým Nedorostovým gólom ujal vedenia, aby Kašpar v oslabení vyhnal Engrena z brány. Slovan hral jednoducho, nevyhol sa však chybičkám, tie vyriešil spoľahlivý Brust. Keď pridal navrátilec do zostavy Andrej Šťastný v úvode druhej časti gól na tri nula, o víťazovi tohto duelu nebolo pochýb. Slovan síce v zápase nevyužil viacero presilových hier, na konečnom výsledku 4:0 v jeho prospech to vplyv nemalo. Belasí v tomto zápase získali veľmi dôležité body, keďže Spartak je jeden z priamych súperov v boji play-off.  Stretnutie vyšlo prvej formácii, ktorá si pripísala deväť bodov, Kašpar si pripísal 3 (2+1), Nedorost 3 (1+2), Kundrátek 2 (0+2 ), Viedenský 1 (0+1 ). Barker ako jediný obišiel na prázdno. Výkon proti Spartaku  naznačil, že hráči sú v dobrej forme a účasť v  play-off naberá reálne kontúry. Do konca je však veľmi ďaleko.

Sympatický  výkon v tretej tretine

Slovan cestoval s tromi bodmi na palube lietadla do Petrohradu, s ktorým na jeseň v Bratislave prehral až po predĺžení.  K podobnému zisku bodov nebol ďaleko ani stretnutí v Ľadovom Paláci. V bránke sa predstavil Michael Garnett, ktorý viacerými výbornými zásahmi držal Slovan v hre až do konca zápasu. V prvej časti sa belasým nepodarilo vážnejšie ohroziť Koskinena v bránke SKA. Ubránili sa ale viacerým početným výhodám, čím potvrdil, že hra v oslabení patrí v ostatných dueloch k ich silným zbraniam.  V zápase sme boli svedkami až troch gólov po strelách z prvej, na ktoré málokedy brankári dosiahnú. Je potešiteľné, že dva takéto projektily vyslali hráči Slovana, boli to obrancovia Kundrátek so Sersenom. Ten sa strelecky presadil po dlhých 22 zápasoch. Naposledy skóroval na ľade Dinama Minsk ešte 26.10. Škoda, že sa Slovan podobným výkonom ako v poslednej tretine neprezentoval aj počas úvodných dvoch častí. Na druhej strane musíme rešpektovať aj kvality súpera, ktorý si v zápase vytvoril viacero sľubných gólových príležitostí. Keď sa zdalo, že zápas pôjde do predĺženia, SKA v posledných fázach zápasu zvýšil pohyb, aby 20 sekúnd pred koncom korunoval svoju snahu do víťazného gólu Belov. Je to škoda, nakoľko každý bod sa v tejto  časti sezóny mimoriadne cení.

Pridaj komentár