Senzačná výhra košickej Cassovie na palubovke BK Slovan

BK Slovan Bratislava –  Cassoiva Košice 42 :61 (11:11, 5:14, 14:22, 12:14)

Po víťazstve Slovana nad Banskou Bystricou  privítal BK Slovan Cassoviou Košice. Tej patrí v tabuľke posledná priečka, keď v aktuálnom ročníku vyhrala iba raz. V Bratislave zasiahlo  v jej drese do zápasu iba osem hráčok. Stretnutie malo opatrný úvod, v tretej minúte Košičanky viedli 3:2. Postupne ale svoj náskok zvyšovali, aby v piatej minúte viedli 7:2. Tréner Slovana reagoval oddychovým časom, po ktorom jeho zverenkyne zlepšili pohyb, aby Križmová otočila skóre vo svoj prospech na 11:9. Košiciam sa v závere prvej štvrtine podarilo vyrovnať na 11:11. Tento kôš im dodal sebavedomie, do druhej štvrtiny vstúpili vo veľkom štýle. V 12.minúte viedli už 19:11, ťažili z nepresností a slabej koncovky domácich hráčok. O dve minúty už Cassovia viedla 21:11, kormidelník belasých si vyžiadal oddychový čas, počas ktorého svoje zverenkyne nešetril. Až v 16. minúte sa podarilo belasým zaznamenať kôš, nebol však z hry, ale po premenených trestných hodoch Lenky Slezárikovej. Iskierku nádeje vykresala Mlynarovičová, ktorá uspela z poza trojkového oblúku 16:23. Košičanky napokon vyhrali polčas 25:16.

Druhý polčas odštarovala úspešným košom Križmová, po nej sa trafila za tri body Marcová 21:27. Na jej úspešný pokus okamžite odpovedali hráčky Cassovie 21:30! Slovanu sa vôbec nedarila koncovka, naopak Košičanky boli úspešnejšie, keď im v poslednej sekunde ich útoku padla ďalšia trojka. V 25. minúte viedli 39:23. Tréner domácich svoje hráčky nespoznával, snažil sa premiešať zostavou, ale dobre hrajúce hráčky Cassovie svoj náskok naďalej navyšovali. V 28. minúte viedli už 43:28.  Do záverečnej štvrtiny, v ktorej úvode veľa košov nepadlo vstupoval BK Slovan s mankom 17 bodov (30:47).  Cassovia umnou hrou kontrolovala priebeh stretnutia, hoci nebola strelecky úspešná. Nemala sa kam ponáhľať. Prvý kôš vo štvrtej štvrtine padol až v 34 minúte, keď znížila na 32:47 domáca Zarevúcka. Košičanky sa prvýkrát presadili až v 35 minúte. Slovanu sa podarilo znížiť na konečných 42:61, zaknihoval nečakane domácu prehru, ktorá mu skomplikovala boj o piatu priečku v tabuľke.

Najlepšími strelkyňami Slovana boli Marcová, Križmová a Zarevúcka, ktoré dali zhodne po sedem bodov. Na strane Cassovie zaznamenala 21 bodov Jassová.

Zostava

Zarevúcka 7. Križmová 7. Marcová 7, Ošťadalová 0, Slezároková 6

(Turzáková 2, Mlynarovičová 5, Dulová 2, Talajková 6, Tarkovičová 0 , Lavríková 0, Horváthová 0)

Ohlasy po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner BK Slovan: „Naše hráčky mali veľmi zlý prístup k zápasu. Dali sme iba 42 bodov, čo je veľká hanba. Za polčas dokonca iba 16! Neočakával som to, ale stávajú sa aj takéto zápasy. Čaká na nás vonku Poprad, dostali sme sa pod tlak, keďže sme  dnes podľahli Cassovii. Skomplikovali sme boj o piatu priečku. Myslím si, že náš hlavný problém je v našich hlavách nie v basketbale.“

Veronika Dulová (hráčka BK Slovan): „Postihla nás veľmi nepríjemná prehra s Cassoviu. Zápas sme chceli vyhrať, čím by sme si vylepšili postavenie v tabuľke pred play-off. Nevyšiel nám tento duel, nemyslím si, že sme boli premotivované. Nepadlo nám takmer nič do koša, nehrali sme dobre v obrane. Chýbala nám väčšia koncentrácia pri vstupe do stretnutia.“