Fantastický Pogge strojcom víťazstva Slovana

HC Torpedo Nižnij Novgorod – HC Slovan Bratislava 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 42. Vorobiov (Frolov, Siomin) – 23.Jeglič (Taffe, Novák), 50. Musatov, 59. Plastino (Chipchura), 59. Smoleňák (Musatov, Kopecký)

HC Torpedo Nižnij Novgorod:Proskuriakov (Kasutin) – Vorobiov, Osipov, Aliajev, Jegoršev, Višnevskij, Lofquist, Urakov, Veriajev – Frolov, Siomin, Daugaviņš – Potapov, Galuzin, Gračov – Žerdev, Rasskazov, Ashton – Mozer, McMillan, Norman

HC Slovan Bratislava:Pogge (Brust) – Ďaloga, F. Novák, Plastino, Starosta, Bačík, Rosandič, Šiška, Pokorný – Jeglič, Taffe, Cheechoo – Smoleňák, Kopecký, Musatov – Chipchura, Zigo, Valský – M. Hlinka, Lušňák, Vopelka

Rozhodca: Belov, Hofman – Kučava, Novikov. Vylúčenia: 4:7 Presilovky: 0:1. Oslabenia 0:0.

Zápas zaujal svojím úvodom, kedy boli vylúčení traja hráči, ani jeden však nie za faul. Dvakrát sa pískalo príliš veľa hráčov na ľade, raz Valského „zasneženie“ brankárovi Proskuriakovi. Presilovky veľa šancí nepriniesli, brankári nemuseli riešiť ťažké situácie. Viac práce v prvej časti mal domáci brankár, ktorého preveril Ďaloga, v 15.minúte sa Valského puk kĺzal za bránkovú čiaru, obrana domácich včas zakročila. V závere tretiny si Pogge počkal na Normanov puk.

V úvode prostrednej časti hrali belasí presilovku. Taffe poslal puk do jazdy Jegličovi, ktorý nezaváhal 0:1. Následne hral Slovan ďalšiu početnú výhodu, Kopecký z dobrej šance druhý gól nepridal. Po Smoleňákovom faule sa presilovka belasých skončila, čím sa začala série presiloviek domácich. Tí hrali dvakrát v početnej výhode o dvoch hráčov, výborný Pogge držal Slovan nad vodou. Vychytal  Lofquista s Galuzinom, zneškodnil aj  Siominov pokus. V 36. minút zmaril Ashtonov samostatný nájazd. Dobrú šancu na druhý gól mal v závere tretiny Slovan. Ten hral početnú výhodu o dvoch hráčov, nakoľko Daugavinš pri bránení prišiel o hokejku. Druhý gól Novák nepridal.

Domáci vstúpili do tretej časti dobre, ich prvá strela skončila vyrovnávajúcim gólom, keď Poggemu zavadzal Urakov, Vorobiov vyrovnal. Na 2:1 mohol zvýšiť Norman, Pogge bol pripravený. Torpedo malo viac z hry, v 49.minúte zabudlo na nekrytého Musatova, ktorý osamotený poslal Slovan do vedenia. Domáci stupňovali tlak, tlačili sa pred Poggeho, Slovan umne bránil, puky vyhadzoval von z tretiny. Na 2:2 nevyrovnal z dobrej šance ani strelec prvého gólu domácich Vorobiov. V závere vyšiel Slovanu protiútok, Plastino zvýšil na 1:3. Pri hre vabank upravil na konečných 1:4 Smoleňák, ktorý poslal puk do prázdnej brány.