Gélinas v Rögle s novou zmluvou

Na konci prestupového obdobia do Švédska zamierili Éric Gélinas. Kanadský obranca po pôsobení v Slovane dohrával sezónu v Rögle BK. Na severe Európy odohrať 10 zápasov, pripísal si päť bodov (2+3). Vedenie švédskeho klubu s robustným obrancom po skončení sezóny podpísalo novú dvojročnú zmluvu.

„V minulej sezóne som v klube strávil príliš málo času. Napriek tomu sa mi tu všetko páčilo. Som veľmi rád, že môžem pokračovať v klube,“ povedal pre oficiálny web Rögle BK, krátko po podpise zmluvy Éric Gélinas a pokračoval: „Pôsobenie vo Švédsku mi prinavrátila radosť z hry a opäť som si hokej užíval. Atmosféra na domácich zápasoch bola výborná. Sledujem ako sa náš tím posilňuje, teším sa na novú sezónu a verím, že fanúšikov svojou hrou potešíme“.

Do zostavy sa zapojil ihneď ako sa zotavil zo zranenie, pre ktoré vynechal posledné zápasy v drese Slovana. Pre svoju tvrdú a nebezpečnú strelu sa stal dôležitou súčasťou presilovky Rögle BK. „Sme veľmi radi že Éric súhlasil s dvojročnou zmluvou“, prezrádza športový riaditeľ klubu Chris Abbott a dodáva : „Gélinas k nám prišiel v závere sezóny, ale rýchlo ukázal, že je všestranný obranca. Má ideálny vek skúsenosti z NHL, jeho profesionálnym prístupom pomôže aj našim mladým hráčom, ktorí sa od neho môžu veľa naučiť.“

Pridaj komentár