HC Slovan pokračuje v KHL

HC Slovan by mal pokračovať aj naďalej v KHL, novým sponzorom by mal byť investora z Česka. Klub splatí hlavnému mestu vyše miliónový dlh za nájom a naďalej bude môcť hrať na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Vďaka novému investorovi má Slovan aj vyrovnať dlhy voči hráčom. Slovan Bratislava pôsobí v ruskej KHL od leta 2012. Počas siedmich sezón sa do play-off prebojoval dvakrát a v oboch prípadoch vypadol hneď v prvom kole vyraďovacej časti.

„Máme dobrú správu, že pokračujeme v KHL. Podarilo sa nám dohodnúť zmluvu, ktorú dnes podpisujeme s investorom, ktorého sme tak dlho naháňali. Informoval som o tom primátora Bratislavy Matúša Valla. Vyrovnáme náš dlh a otvoríme našu budúcu spoluprácu,” uviedol pre RTVS člen predstavenstva HC Slovan Bratislava Juraj Široký ml a dodal:„Priorita je pre nás vyplatiť hráčov. Prvé peniaze, ktoré investor pošle, budú použité na vyplatenie hráčov, aby sme mohli poskladať nové mužstvo čím skôr, keďže je pokročilý čas na skladanie tímu pre KHL.”

HC SLOVAN Bratislava a.s. dnes podpísal zmluvu s novým strategickým, zahraničným partnerom. Jeho vstupom do klubu sa začne konsolidovanie dhov, ktoré v súčastnosti klub má. Na základe dohody s predstaviteľmi samosprávy hlavného mesta klub zároveň uhradí aktuálny záväzok na nájomnom a službách za užívanie Zimného štadióna Ondreja Nepelu s termínom do 30.6.2019 a dohodne sa na podmienkach užívania štadióna v ďalšej sezóne. Po definitívnom potvrdení vedením ligy by mal SLOVAN aj naďalej pôsobiť v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Uvádza sa vo vyhlásení Slovana.

Pridaj komentár