Pät postrehov zo zápasu s HC Soči

Hokejisti Slovana si napravili chuť, aby po sobotňajšej prehre s Rigou získali tri body, keď zdolali HC Soči. Šesťzápasovú sériu otvorili výhrou za tri body nad Podoľskom 4:3, symbolicky sa im túto pasáž podarilo zakončiť plným počtom bodov. Tréner Slovana Eduard Zankovec si tak na svoje konte pripísal prvé víťazstvo, navyše prvýkrát v sezóne Slovan zdolal svojho súpera trojgólovým rozdielom.

Pán Després

Kanadský obranca Simon Després je na ľade nepriehľadnuteľný. Nebolo tomu inak ani v zápase proti HC Soči. V obrannom pásme dominoval pri odoberaní pukov, ktoré zbrklo z pásma nevyhadzoval, ale rozumnou hrou poslal na voľného spoluhráča. Veľmi obdobne na nás pôsobil, hoci je útočník Kyle Chipchura, máme za to, že Després je podobne ako Kyle skvelý hráč, na ktorom sú vidno zápasové skúsenosti z NHL. Pri treťom gól Slovana sa neukvapil, našiel vo výhodnej pozícii Eberta, ktorý sa nemýlil. Després sa hneď presúval pred bránu, kde doplnil Viedenského v clonení, čím vystavil Barulina do role štatistu.

Kompetencie hlavných rozhodcov

V zápase bolo vylúčených pomerne veľa hráčov na oboch stranách. Na strane Slovana sa objavilo sedem menších trestov, osem na strane súpera. Ten dokonca v zápase pykal dvakrát za zlé striedanie. Zápas sa rozhodol v presilovkách, tie vyšli Slovanu, naopak Soči vyšlo naprázdno. Na ľade sú dvaja hlavní rozhodcovia, ale v tomto zápase ako keby sa jeden bál zdvihnúť pravicu. Rozhodca s číslom 37 vylučoval jedna radosť, za to jeho kolega s číslom trinásť dvihol pravicu iba dvakrát. Navyše, keď sa posudzovala situácia z tretej tretiny, kedy Barker napálil puk do brvna, hlavný rozhodca s číslom 37 poslal svojho kolegu, aby to preskúmal. Ergo naznačil mu, aby v zápase niečo robil. Samozrejme, nemusia obaja skúmať video, ale v tomto prípade nám to prišlo tak, ako keby učiteľ poslal svojho žiaka „vyriešiť príklad.“

Dvojgólový Smoleňák

Radek Smoleňák nebýva na ľade tak viditeľný ako sme uňho boli zvyknutí. Napriek tomu je najproduktívnejším hráčom mužstva. V zápase proti Soči ukázal v čom je silný. Je to hra pred bránou, kde sa Radek cíti ako ryba vo vode. Svojím dôrazom z takmer identickej pozície dvakrát prekonal Barulina. Nechýbalo veľa, a mohol mať na svojom konte aj tri góly, ale v záverečnej časti neuspel v samostatnom úniku. Na Smoleňákovi bola vidno úprimná radosť z gólov, veríme, že mu to začne padať.

Zúfalí hráči súpera

Úvod zápasu ani zďaleka nenaznačoval, že by si Slovan pomerne hladko poradil so svojim súperom. Slovan totiž prvýkrát Barulina ohrozil až v deviatej minúte. Po Viedenského pase sa v obrovskej šanci ocitol Řepík. Znížil stav na strely na 1:9, v pätnástej minúte už viedli hostia na strely 1:11. Treba ale dodať, že hostia hrali dve presilovky. V zápase trikrát opečiatkovali konštrukciu Mazancovej brány. Ich hra sa veľmi podobala na hru Slovana z minulých zápasov, kde im to tam jednoducho nepadlo. Mazanca ohrozili 33-krát, v zápase sa im navyše zranil Tomilin.

Prehádzané formácie

Už v minulých postrehoch sme písali, že Slovan dohrával zápas na všetky štyri útočné formácie. Aj tentokrát tréner Zankovec dodržal rovnaký meter. Oproti zápasu s Rigou spravil rošády v útočných formáciach, a mal šťastnú ruku. Zaujal najmä Genowayov posun na krídlo v Hrnkovom útoku, Kašpara posunul k Viedenskému. Medzi Smoleňákom a Buchtelem sa objavil Mikúš. Navrátilec do zostavy Šťastný sa predstavil vo štvrtom útoku po boku narodeninového oslávenca Pavla Skalického

Pridaj komentár