HBT opäť rozhodli v poslednej minúte, z DNV si vezú tri body

HBC Iepurii Dev. Nová Ves – HBT Slovan Bratislava   2:4 (1:0,0:1,1:3)

Góly: 8. Križan, 42. Ejem – 16. NEMEC (Velčický), 39. VELČICKÝ (Zelenák), 45. ONDRISKA (Velčický, Rzavský), 45. ZELENÁK (Nemec)

HBT: Sebestyén – Lovaš, Divald, Maňko, Zelenák, Rzavský, Post, Busai, Buranovský, Furek, Velčický, Stopiak, Gorek, Ondriska, Štefaňák.

V desiatom kole 1. SHbL Bratislava – Záhorie cestovali hokejbalisti Slovana do Devínskej Novej Vsi, kde ich hostil druhý tím tabuľky Iepurii. Zápas mal dramatický náboj do posledných sekúnd, na jeho konci sa napokon tešili belasí. Poďme však po poriadku. Začiatok mali lepší hráči Slovana, tí po prvom vhadzovaní zatlačili domácich a vytvorili si aj neskôr niekoľko šancí. Domáci však odpovedali rovnako a boli to práve oni, ktorí otvorili skóre stretnutia. Križan sa v priestore pred bránkoviskom presadil a nedal Sebestyénovi šancu. Odpoveď mohla prísť z následnej presilovky, tú však Slovanisti nevyužili. Po prvej tretine bol teda stav 1:0 pre domácich a to aj vďaka ďalším dvom výborným zákrokom Sebestyéna.

Druhá tretina patrila Slovanu. Už po 50. sekundách vysunul Nemca Velčický a útočník HBT sa vo vyloženej pozícii nemýlil – 1:1-. Nasledovali ďalšie šance Slovana, no postupne si vylámali zuby na gólmanovi domácich Ondriska, Rzavský, Busai i Velčický. Veľké šance mali aj domáci, ale Sebestyén vyriešil niekoľko vynikajúcich možností domácich, vrátane dvoch presiloviek. Vyrovnaný priebeh dával do poslednej tretiny tušiť, že rozhodne jediný gól.

Ten však dlho neprichádzal a blízko k nemu mali oba celky. Najväčšiu šancu v tretej tretine mali Iepurii, kedy sa dvaja jeho hráči rútili na gólmana belasých, ten však ich kombináciu zlikvidoval a to bol signál pre jeho spoluhráčov, aby mu tento zákrok vrátili. V 39. minúte napriahol Velčický a prekonal domáceho brankára. Vedenie však Slovan dlho neudržal. Presilovka Iepurii päť minút pred koncom znamenala vyrovnanie, keď pred Sebestyénom ešte prišlo k ľahkému teču. Slovan sa však nevzdával, cítil šancu rozhodnúť duel v riadnom hracom čase a ten čas napokon prišiel. Faulu sa minútu a pol pred koncom dopustili aj domáci a tento fakt napokon zápas rozhodol. Ondriska si krásne nabehol do stredu medzi kruhy a vrátil Slovanu vedenie. Skóre zápasu ešte zavŕšil strelou do prázdnej bránky v samom závere Zelenák. HBT sa tak víťazstvom posunuli opäť na tretiu priečku v tabuľke hneď za svojho dnešného súpera.

Hlasy po zápase:

Michal Runák, HBT: „Bol som zvedavý, aké stopy zanechá v hlavách chalanov posledný zápas s Farmou. Bol to však dnes jeden kvalitný kolektívny výkon, všetci hrali za jedného a jeden za všetkých, nikto sa nespoliehal na druhého a to rozhodlo. Dali sme do zápasu viac srdca a chcenia a i keď domáci boli veľmi nepríjemní, my sme mali dnes v bráne Fera Sebestyéna a to bol druhý rozhodujúci aspekt stretnutia. Patrí mu absolutórium za to, čo dnes pochytal. Teší ma aj premiéra Tomáša Ondrisku v našom drese, ak takto bude pokračovať, bude pre nás veľkou posilou.“