HBT Slovan Bratislava – Flyers Devínska Nová Ves 3:1 (1:0,2:1,0:0)

Góly: 12. KRAJMER, 24. FUREK, 26. RUNÁK (Cvengroš) – 20. A. Melichar (Kemény)

Vylúčenia: 3:2, navyše Žužič /Flyers/ 10 + 10 min.

Rozhodovali: Slezák – Vároš

HBT: Sebestyén (Gorek) – Stopiak, Jančovič, Čerňanský, Lovaš, Post, Rzavský (C), Biznár, Habšuda, Runák, Cvengroš, Krajmer, Nemec (A), Furek, Kochan, Beňovič.

Úvodný zápas sezóny pod taktovkou nového trénera začal Slovan výborne. Bol aktívny od úvodných minút, svoju prevahu však dokázal gólom vyjadriť až v dvanástej minúte Krajmerom, ktorý sa šikovne zorientoval pred bránkou hostí. V druhej tretine prišli aj šance hostí a po faule Biznára a následnej presilovke jednu z nich aj využili. Rovnaká výhoda však prišla aj na druhej strane, po faule na Runáka využil bombou od modrej presilovku Furek a belasí opäť viedli. Navyše už o minútu si na odrazenú Cvengrošovu strelu od zadného mantinelu počkal Runák a zvýšil na konečných 3:1. V tretej tretine mohol Slovan pridať ďalšie góly, mnohé šance však zostali nevyužité. Napokon sa teda zápas skončil chudobným, no zaslúženým víťazstvom HBT. V ďalšom zápase sa hráči Slovana predstavia o týždeň na pôde Roconaby Zohor.

Hlasy po zápase:

Michal Drobný, tréner HBT:Bol to klasický zápas prvého kola, na ktorá sme sa všetci tešili. Na začiatku sa mužstvá „oťukávali“, ale nám sa podarilo streliť prvý gól, čo bolo dôležité. Chalani plnili to, čo sme si pred zápasom povedali, podržal nás aj brankár. Súperovi sa podarilo počas presilovky vyrovnať aj s dávkou šťastia. Naďalej sme však aktívnou hrou išli za víťaztvom a ustáli sme aj dôležitý moment zápasu, ktorým bolo oslabenie troch proti piatim. Zápas nám ukázal, že musíme ešte popracovať na zbytočných chybách vo vlastnom pásme, aby nás to v ďalšom priebehu ligy nestálo zbytočné body, lebo tento rok to vyzerá tak, že každý jeden bod bude dôležitý.