HBT zachránili zápas v poslednej minúte + FOTO

Apollo Ružinov – HBT Slovan Bratislava 4:5 (0:0,0:1,4:4)

Góly: 32. Vlček, 34. Benkovský, 36. Mrva, 38. Benkovský – 25. LOVAŠ, 36. DIVALD (Rzavský), 39. VELČICKÝ (Zelenák), 45. MÜLLER, 45. RUNÁK (Velčický)

Rozhodovali: Slezák – Chmela. Vylúčenia: 3:4. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0.

V piatok kole sa hokejbalisti Slovana predstavili na pôde Apolla Ružinov. Zápas mal slávnostný začiatok, keď si ocenenie pri príležitosti stého odohraného zápasu v lige prebrali Rzavský, Guba a Runák, kapitán Rzavský navyše dostal cenu aj za stovku strelených gólov v súťaži. Bez mnohých hráčov základnej zostavy dostali opäť príležitosť niekoľkí mladíci, premiéru v novom ročníku absolvoval aj brankár Harant. V prvej tretine mal Slovan hernú i streleckú prevahu, gólové vyjadrenie však neprišlo. Najväčšiu šancu v nej mal Zelenák, ktorý však iba opečiatkoval ľavú žrď bránky hostí.
V druhej tretine sme opäť dobýjali bránku domácich, chýbal nám však dôraz v zakončení. Práve ten však ukázal v 25. Lovaš, ktorý konečne vyjadril prevahu belasých aj gólovo. Ďalšie šance však pokryl brankár hostí a do posledného dejstva, o ktorom ešte nik netušil, aké bude bláznivé, sme vstupovali s tesným vedením.
V snahe zvýšiť vedenie a pretaviť hernú prevahu do vyššieho náskoku sme do poslednej tretiny vstúpili s dvomi päťkami. Náš pohyb sa síce zvýšil, ale tým, že sme otvorili hru, vyrážali domáci do rýchlych brejkov. Práve po jednom z nich už po minúte Apollo vyrovnalo a o dve minúty dokonca strelilo druhý gól. Aby toho nebolo málo, v 36. minúte už bolo 3:1! O desať sekúnd však znížil na rozdiel gólu Divald. O dve minúty však opäť súper zaskočil obranu Slovana a zvýšil na 4:2. Po minúte od inkasovaného gólu sa v presilovej hre presne trafil Velčický a začala sa naša naháňačka za bodmi. Čas sa neúprosne krátil, tesne pred koncom sme si však z tlaku vypýtali ďalší faul Ružinovčanov a 54 sekúnd pred koncom sa Müller v presilovke hodil do bránkoviska ako ryba a v páde stačil loptičku zasunúť do bránky – 4:4. Gólová eufória nemala konca, sebavedomie Slovana otočiť a zvrátiť zápas dosiahlo najvyšší stupeň. V posledných sekundách sme zatlačili Apollo do ich vlastného pásma a dvanásť sekúnd pred koncom po strele Velčického rozhodol Runák o tom, že tri body si po hektickom závere odnášajú belasí.

HLASY PO ZÁPASE:

Ján Rzavský, kapitán Slovana: „O Apolle sme vedeli, že je to nebezpečný súper a prispôsobili sme tomu aj taktiku. Od úvodu sme hrali aktívne, nastrelili sme niekoľko tyčiek, naopak, súper sa dostal pred našu bránu sporadicky. Hrubými školáckymi chybami, ktorých sme sa dopustili, sa súper v poslednej časti dostal dvakrát do dvojgólového vedenia, na ktoré sme vždy dokázali veľmi rýchlo odpovedať, čo bolo dôlezité. Našťastie sme však dokázali vyrovnať a dvanásť sekúnd pred koncom sa po strele Velčického najlepšie zorientoval Runák, ktorý bol našim najlepším hráčom v tomto zápase. Rád by som vyzdvihol aj mladého brankára Haranta, ktorý nás napriek štyrom inkasovaným gólom podržal počas našej nedôslednosti v obrannej hre. Tešia nás tri body, vyhrali sme úplne zaslúžene a už sa tešíme na ďalšie kolo proti Lizards Stupava.

Michal Runák, útočník HBT: „Celý zápas dnes rozhodla nezlomná vôľa a srdce. Po vyrovnaní Janka Müllera sme si pred víťazným zásahom povedali s chalanmi v útoku, že dáme aj ten piaty. Dôležité bolo, že každý jeden hráč tomu uveril. Celkovo sme si však zaslúžili vyhrať, boli sme celý zápas jasne lepším mužstvom. Pozitívne veci z tohto zápasu si musíme zachovať, na tých negatívnych musíme popracovať. Pri našom tlaku a šanciach sme jednoducho mali rozhodnúť skôr. Nie vždy vám však šťastie praje, niekedy vás vie pekne potrápiť, tento zápas bol toho jasným príkladom. Pri góloch súpera sme urobili hrubé chyby, chceli sme však našu prevahu zvýrazniť aj za cenu otvorenia hry, nebolo to o tom, že by nás súper prevýšil. Tak to jednoducho vyplynulo z priebehu zápasu. Trom bodom sa tešíme, verím, že to bude vzpruhou aj pre našich mladíkov, ktorí dnes opäť dostali šancu ukázať sa a to ma rovnako teší.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“63″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“hbt apollo“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]