Preview: Jugra Chanty-Mansijsk vs. HC Slovan Bratislava

Ďalší zápas nášho ešte len tretieho tripu sa blíži. Už o 15:30 SELČ (19:30 miestneho času) sa predstavíme v Chanty-Mansijsk s miestnou Jugrou.

História

Klub z ropného mesta je veľmi mladý. Bol založený nedávno, v roku 2006. Začínal v štvrtej najvyššej lige a od svojho založenia až do príchodu do KHL v roku 2010 vyhral štvrtú a tretiu ligu trikrát za sebou (okrem prvej sezóny každú). V najlepšej súťaži Európy je to jeho piata sezóna, dvakrát z toho sa dostal do play-off, posledné dve však nedopadli podľa predstáv (deviate a jedenáste miesto vo východnej konferencii).

Hráči

Najznámejším Slovákom, ktorý hral za Jugru, je Tomáš Starosta, ktorý je už na strane belasích. Odohral tam tri úspešné sezóny so ziskom 35 bodov a patril medzi lídrov obrany. Okrem neho sa na súpiske nášho dnešného súpera objavili hneď v jeho prvej sezóne v KHL aj Tomáš Bulík, Vladimír Dravecký a Marek Zagrapan. Ohriali sa tam však krátko, dokopy všetci traja odohrali len 32 zápasov. Tomáš Bulík si to po siedmych zápasoch v drese „mamutov“ zamieril do Slovana. Po poslednej neúspešnej sezóne sa začala prestavba mužstva. Jugru opustili napríklad už spomínaný Starosta, Skorokhodov, Čech Radek Smoleňák, Kanaďan Dixon alebo Fín Savinainen. Novými posilami sa naopak stali niekdajšia veľká nádej ruského hokeja Nikita Filatov, ďalší ruský mladík, ktorý odohral väčšinu svojej krátkej kariéry v zámorí, 20-ročný Alexander Delnov, Fíni Melart a Rajala, Dán so skúsenosťami z NHL Philip Larsen, Kanaďan Maxwell alebo Čech Lukáš Kašpar.

Vzájomné zápasy

Z našich doterajších štyroch vzájomných zápasov až tri skončili po samostatných nájazdoch a všetky v prospech Slovana. Jediný zápas, ktorý skončil v riadnom hracom čase, vyhrala práve Jugra. V minulej sezóne sme oba zápasy vyhrali, navyše nájazdy vždy rozhodol Tomáš Netík.

Zaujímavosť na záver

Mesto Chanty-Mansijsk je mladšie, ako niektoré kluby KHL. Vzniklo v roku 1930 a štatút mesta získalo až v roku 1950. Je to mesto ropného boomu, ktorý v tejto oblasti vypukol. S počtom obyvateľov okolo 80’000 je to tiež najmenšie mesto, ktoré má svoj tím v KHL. Priemerná ročná teplota je iba -1,1 stupňov Celzia a pohybuje sa v extrémoch od -49 do +34.

Zdá sa, že súpiska Jugry je silnejšia ako po minulé roky s väčším množstvom legionárov. Výsledky však zatiaľ o tom nesvedčia. Belasí ťahajú šnúru štyroch prehier, ktorú je potrebné čo najskôr pretrhnúť. Jugra by mala byť ideálnym štartom k lepším výsledkom, veď z posledných desiatich zápasov len dva vyhrali a získali sedem bodov z 30-tich možných. Navyše už nie sú takí nedobitní doma ako v predošlých sezónach.

Zápas bude odvysielaný na Sport2 od 15:15.

Zostava :

Backlund– Sigalet, Štajnoch, Baranka, Sersen, Starosta, Foster – Bartovič, Surový, Netík – Hudáček, Nedorost, Vondrka – Jeglič, Tičar, Nagy – Lunter, Bližňák, Kudrna

 

Ďalšie zaujímavé informácie:

Jugra Chanty-Mansijsk

Počet bodov: 17b

Celkové skóre: 42:46

Bilancia doma: 2-0-3-4 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 0-1-1-3 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 6 gólov Ben Maxwell, Lukáš Kašpar

Najlepší nahrávač: 11 asistencií Andrei Sergeyev

Najlepší hráč: 13 bodov Ben Maxwell, Andrei Sergeyev (D)

Najtrestanejší hráč: 26 minút Alexei Pepelyaev

Celkový počet trestných minút: 210 minút

Úspešnosť brankárov: 92,2% Stepan Goryachevskikh, 91,1% Mikhail Biryukov

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 15/12

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 18,1% / 86,2%

Zranení hráči: Evgeny Khvostov, Alexei Kuznetsov, Ilari Melart


HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 21b

Celkové skóre: 40:47

Bilancia vonku: 4-0-0-5 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 1-0-0-4 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 11 gólov Ladislav Nagy

Najlepší nahrávač: 6 asistencií Rok Tičar

Najlepší hráč: 16 bodov Ladislav Nagy

Najtrestanejší hráč: 26 minút Michal Sersen

Celkový počet trestných minút: 216 minút

Úspešnosť brankárov: 90,6% Jaroslav Janus, 88,5% Johan Backlund

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 15/10

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 17,2% / 88,1%

Zranení hráči: Andrej Šťastný, Matt Murley, Peter Ölvecký

Pridaj komentár