HC Košice vs. HC Slovan Bratislava 1:3 (0:0,0:3,1:0) (FOTO)

Košiciam podporovaným vypredanou Steel Arénou patril úvod zápasu. Domáci si vypracovali prvú príležitosť v 4. minúte, ale Hrnka Janusa neprekonal . Škoda, že napriek slušnej mediálnej kampani žiadna TV (okrem internetovej Huste.tv) nepriniesla priamy prenos z toho to prípravného stretnutia. Na domáci ľad v drese Slovana sa vrátil Laco Nagy. Počas leta oba tímy značne obmenili kádre, preto súhra na ľade nebola úplne dokonalá. V 8.minúte po faule Bartoviča dostali domáci možnosť hrať prvú presilovku v zápase. Dve obrovské príležitosti nevyužil Jenčík. Košiciam táto presilovka ešte viac pomohla , pokračovali v útočnej aktivite. Dobrú šancu nevyužil Češík. Slovan dostal v 13. minúte možnosť presilovej hry po Kloučkovom faule. Dobrú strelu Bartoviča domáci Melicherčík kryl. Košice sa ubránili presilovej hre Slovanu a naďalej boli lepším tímom v prvej tretine, v ktorej gól nepadol aj, keď v jej záver mal dobrú šancu Hrnka.

V druhej tretine, hneď v jej úvode sa do šance dostal Bartovič, ktorý bol faulovaný, za čo nariadil rozhodca trestné strielanie. Milan Bartovič, zoči voči Melicherčíkovi nepochodil. Košice sa naďalej tlačili pred Janusu, ktorý si držal čisté konto. Slovanu prechod cez útočnú modrú nevychádzal, narážal na dobre zorganizovanú obranu Košíc. V 24.minúte dostali možnosť presilovky opäť domáci. Na trestnú lavicu za sekanie odišiel kapitán Bartovič. Slovan prečkal oslabenie bez inkasovaného gólu, aj keď ku gólu bol blízko Bartoš. Slovan začal byť aktívnejší smerom dopredu, po faule Dušana Pašeka hral svoju druhú presilovku v zápase. Výbornú šancu mal Laco Nagy, ktorého Marcel Melicherčík vychytal. Presilovku Slovan nehral dlho. Po zlom striedaní hostí sa sily na ľade vyrovnali. V zápätí oslabil a poslal do troch hráčov Slovan Nagy, čím dal oborvskú príležitosť domácim otvoriť skóre. Jenčíka vychytal Janus, ktorý Slovan drží v tomto zápase. Domáci svoju presilovku nevyužili aj v 30.minúte diváci čakali na prvý gól.

V 32.minúte po Bicekovom faule dostal Slovan možnosť presilovky o jedného hráča. V oslabení mal šancu Sojčík, potvrdilo sa staré známe nedáš dostaneš… Mário Bližňák v presilovej hre po nacvičenej akcií otvoril skóre 1:0 pre Slovan.

Po tomto góle hostia kontrolovali puk, domácich nepúšťali k Janusovi. V 37.minúte po súhre štvrtého útoku sa tvrdou ranou presadil obranca Tomáš Mojžíš 2:0.

Slovan sa dostal „na koňa“ a už o minútu po výbornej kombinácii Netíka s Nagyom nedal Melicherčíkovi šancu Kurtis Foster, ktorý si otvoril svoj strelecký účet v belasom drese 3:0.

Uragán zo strany Slovana v záverečnej časti druhej tretiny znamenal vedenie 3:0.

Do tretej časti vstúpili domáci aktívne, čím si vynútili faul. Za sekanie odišiel na trestnú ľavicu Nedorost. Oslabenie zvládol Slovan bez ujmy a nepustil Košice do ohrozenia Janusovej brány.

Hra sa odohrávala v strednom pásme, Slovan sa už nepúšťal do útočenia . Košice sa snažili, ale chýbal im väčší dôraz pred bránou. V 50. minúte dostali Košice nádej skorigovať stav, keď na trestnú ľavicu za podrazenie odišiel strelec otváracieho gólu zápasu Mário Blližňák. Slovan sa dobre bránil, čím nepúšťal domácich k ohrozeniu Janusovej svätyne. V 55. minúte ďalší vylúčený hráč Slovana, tento krát obranca Mojžíš  opäť za sekanie. Košice mali ideálnu možnosť streliť aspoň čestný gól. V 56. minúte odišiel na trestnú ľavicu za nešportové správanie Hudáček. Košice dostali dvojnásobnú početnú výhodu, ktorú v čase 57.10 využil ex slovanista Marek Bartánus 1:3. Do konca zápasu sa už nič neudialo.

Aj napriek tomu, že sa dnes hral iba prípravný zápas, diváci si prišli na svoje. Slovan už v piatok o 18.00 v ďalšom prípravnom zápase a prvom na domácom ľade privíta Amur Chabarovsk v zostave s Miklíkom, Špirkom a Haščákom.

HC Košice :

Melicherčík (Hylák) – Cebák, Jánošík, Philipp, Černák, Klouček, Drgoň, Šeda, Chovan – Bartánus, Zagrapan, Hrnka – Jenčík, Pašek, Spilar (A) – Bartoš (C), Kolena, Bicek (A) – Sojčík, Češík, Stupka

HC Slovan :

Janus (Backlund) – Štajnoch, Sersen (A), Foster.Sigalet, Brejčák, Mihálik, Luža, Mojžíš – Bartovič (C), Bližňák, Vondrka – Murley, Nedorost, Nagy (A) – Netík, Tičar, Jeglič – White, Surový, Ölvecký

Stretnutie viedol ako hlavný Branislav Jura, na čiaroch mu pomáhali Martin Korba a Tibor Rovenský.

Vypredané!!!

Góly : 34. minúta Bližňák (Bartovič) PP, 37.minúta Mojžíš (Olvecký,White), 38. minúta Foster (Nagy,Netík). 60.minúta Bartánus

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“20″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]