Slovan proti Soči skórovať nedokázal, odchádza bez bodov

HK Soči – HC Slovan Bratislava 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 17. Morozov (Mamkin, Skačkov), 40. I. Zacharčuk (V. Grebenščikov), 58. Mamkin (Zacharčuk)

HC Soči :Barulin (Šikin) – Chomickij, Alexandrov, Mamašev, Fantenberg, Kuznecov, Mamkin – A. Kosticyn, Ignatuškin, Krikunov – Morozov, Skačkov, Maxwell – Levickij, Grebenščikov, O’Dell – Mereskin, Zacharčuk, Padakin

HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Meszároš, F. Novák, Švarný, Plastino, Starosta, Ďaloga, Pokorný , Bačík – Smoleňák, Taffe, Cheechoo – Zigo, Chipchura, Jeglič – Kopecký, Valský, Musatov – M. Hlinka, Lušňák, Vopelka

Rozhodca: Ravodin, Sidorenko – Zacharenkov, Sazonov. Vylúčenia: 4:4, navyše Novák 2+10 za úder do hlavy a krku. Presilovky: 1:0. Oslabenia 0:0.

Domáci vstúpili do zápasu s väčším pohybom, častejšie boli pred Brustom, ktorý musel byť od prvej minúty  v strehu. V piatej minúte dobre zasiahol proti Kosticynovej strele. Slovan sa postupne osmelil, Barulina ohrozil až v 11 minúte. Keď v 16.minúte fauloval Hlinka domáci hrali svoju prvú presilovku. Po minúte dostali možnosť dvojnásobnej prevahy, aby úvodný gól zápasu zaznamenal Morozov.

Druhú tretinu začal Slvoan s nasadením. To vyústilo do faulov domácich hráčov. Slovanisti mali možnosť dlhej presilovky o dvoch hráčov. Súpera zvierali, ale zabúdali na to najdôležitejšie, na strely. Soči sa ubránilo aj  následnej tretej presilovke. Slovan premárnil možnosť  vyrovnať, či otočiť zápas vo svoj prospech. Trest v podobe druhého gólu prišiel v samom závere druhej tretiny, kedy zlyhal v rozohrávke Brusta, pre Zacharčuka nebolo problémom trafiť prázdnu bránu.

Záverečnú časť otvoril Valský svojou bojovnosťou,  natlačil sa pred Barulina, skórovať nedokázal. Slovan mal viac z hry, domáci kontrolovali vývoj zápasu, podnikali nebezpečné protiútoky. Zacharčukov nájazd vyriešil Brust. Päť minút pred koncom si poradil aj s Morozovom. Zaujímavá záverečná časť napokon priniesla jediný gól. Na konečných 3:0 od modrej čiary zvýšil Mamkin.