Päť postrehov zo zápasu HC Slovan Bratislava vs. Torpedo Nižnyj Novgorod (2:3 sn.)

Prvá prehra na domácom ľade v tradične belasej aréne prišla hneď v druhom vystúpení na vlastnej pôde, aj keď až po samostatných nájazdoch. Torpedo patrí k neobľúbeným súperom Slovana a ani tento raz tomu nebolo inak. Prečítajte si päť zaujímavých postrehov zo zápasu.

Fínska légia

Je až neuveriteľné, aké rýchle a šikovné končatiny majú fínski legionári v drese Torpeda. Immonen, Salminen, Hietanen a Nokelainen neraz povozili obranu belasých na kolotoči. Počas zápasu svojim pohybom často zovreli Slovan vo vlastnom pásme a v každom striedaní boli nebezpeční. Táto fínska légia, najmä však spolu a dobre hrajúca dvojica Immonen – Salminen, sú výborní korčuliari a v koncovke nemajú problém niečo vymyslieť. Človek by si povedal, že v tej rýchlosti bude aj trochu splašenosti – opak je však pravdou. Pri prvom góle Immonen stiahol pred Janusom puk do blafáku avšak nevystrelil ale naopak, prihral na opačnú stranu Salminenovi, ktorý na dva krát puk doklepol do siete a pri druhom dostal Immonen rýchlu prihrávku spoza bránky, opäť stiahnutie puku a „vešiak s prehľadom“ ponad Janusove rameno – nech sa páči, volajte ma Jarkko Immonen (hráč zápasu – 1+1).

Brankári

Pomer striel 35:33 v prospech Slovana, na góly v hre 2:2, brankári mali svoj deň. A to i napriek tomu, že Kasutin v bránke Torpeda začal neisto, a jedna z prvých striel zapadla z uhla pod jeho lapačkou až do bránky – ľahký gól pre Milana Bartoviča. Bol to však posledný neistý moment brankárov v tomto zápase. Obaja v zápase predviedli niekoľko výborných zákrokov a belasých môže tešiť najmä fakt, že prvý zápas Jara Janusa po dlhšej pauze naznačil, že Slovan bude mať v tejto sezóne vyrovnanú a kvalitnú brankársku dvojicu (klopeme, nech to vydrží celú sezónu).

Žrde a brvná súčasťou (ne)úspechu

Prekliatie Torpedom naďalej trvá – štvrtá prehra z piatich zápasov, tento raz s výraznou pomocou šťastia. V máloktorom zápase sa jednému tímu podarí nastreliť konštrukciu bránky tri, či štyri krát, ako včera Slovanistom. Ak by bránka súpera nestála na ľade v pevných bodoch, je vysoko pravdepodobné, že by sme v médiách čítali, ako dobre si brankár Kasutin postavil žrde…či nie? V každom prípade, k víťazstvu nechýbalo veľa.

Mystéria gólu Petra Ölveckého

Samotný strelec dvíhal v čase 46:28 ruky nad hlavu mysliac si, spoločne s takmer všetkými divákmi v hľadisku, že naklonil streleckú misku váh na stranu domácich. Prudká, prízemná strela, prešla popod Kasutina, odrazila sa od žrde do jeho tela a pomaly si hľadala cestu nazad do bránky. Pred bránkovou čiarou však brankár skryl puk do lapačky a nasledovala práca video rozhodcu. Bolo by zaujímavé zistiť, koľko divákov má tak ostrý zrak, že boli presvedčení , že gól nebol už v momente strely – na štadióne boli rozhodne vo výraznom oslabení. Gól to samozrejme nebol, ale mystéria pretrvala aj niekoľko minút po tom, ako sa znova zahájila hra. Škoda, že nie je povolené premietať sporné momenty na kocke.

„Lenivé“ vs. rýchle trestné strieľania

Možno sa vraví, ak má hráč výbornú „palicovú“ techniku, môže previesť trestné strieľanie lenivou cestou – pomaly korčuľujúc a rozmýšľajúc, ako zakončiť. Včera sa však ukázalo, že rýchla cesta vie byť efektívnejšia, všetky tri góly padli po nájazdoch v plnej rýchlosti, zakončených prudkou strelou, za ktorou sa obaja brankári nestihli ani otočiť. Možno v priebehu sezóny uvidíme aj nejaké efektne a úspešne prevedené technické kúsky, ako skúšali Murley s Vondrkom, ale zatiaľ vedie v pomere 3:0 rýchlosť a efektivita v podobe premenených nájazdov Kazionova, Netíka a Immonena. Immonenov gól bol zároveň v stretnutí víťazným.

 

 

 

 

2 thoughts on “Päť postrehov zo zápasu HC Slovan Bratislava vs. Torpedo Nižnyj Novgorod (2:3 sn.)

Pridaj komentár