Päť postrehov zo zápasu so Spartakom Moskva

HC Slovan odštartoval domácu sériu troch zápasov proti Spartaku Moskva prehrou. Bol to súboj dvoch reprezentačných brankárov, ten lepšie zvládol Július Hudáček, ktorý sa tešil z výhry 4:1. Na záver, pri odchode do šatní mu fanúšikovia Slovana športovo zatlieskali.

Obľúbený súper

Je to paradox, ale sú tímy, ktorým štýl alebo hra súpera vyhovujú. Spartak Mosvka do Bratislavy na zápasy KHL cestuje rád. Slovan tohto súpera doma ešte v riadnom hracom čase nezdolal. Najbližšie bol k tomu v roku 2016, keď v pamätnom zápase viedol po dvoch tretinách 4:0, aby stretnutie vyhral 5:4 s.n. Ďalší pokus ho čaká o rok. Hráči Spartaku hrajú proti Slovanu svoju, podobne hrali aj v Rige a priniesla im úspech.Každý zo vzájomých duelov týchto mužstiev býva veľmi podobný.

Sľubný úvod, zlý záver

Slovan do zápasu nevstúpil zle. Červený dobre ťečoval Sukeľovu strelu. Vzápätí belasí trafili Hudáčkove brvno brány. Slovan hral dobre, nepúšťal súpera do šancí, sám si ich vytváral. Řepíka bol plný ľad.  Z ľavej strany tvrdo pálil Taffe, Hudáčkovi puk vypadol, musel zasahovať na dvakrát. Škoda, že Slovan zo svojej aktivity nič nevyužil, zastavil ju Švarného faul, V polovici tretiny Slovan viedol na strely 7:2.Hostia postupne pomer strieľ stiahol na 11:7.  Záverečná tretia časť naopak Slovanu vôbec nevyšla, napriek tomu, že v nej hral tri presilovky, na brankára Hudáčka vyslal za celých 20 minút iba päť striel, čo je žalostne málo.

Dva rovanké góly

Dá sa povedať, že prvý a tretí gól v sieti Slovana majú rovnaký rukopis. Zatiaľ, čo pri prvom góle, Slovan vyhral vhadzovanie v svojom obrannom pásme, z výhody sa dostal do nevýhody. Zbytočne prišiel o puk, aby dovolil hráčom Spartaka poslať prihrávku pred bránu, kde už čakal nepokrytý strelec gólu. Pri treťom góle, opäť prišla prihrávka pred bránu spoza bránky. Tú si našiel Maxwell a poslal svoj tím do dvojgólového vedenia.  Jeff Taffe mal však puk pred ním upratať do bezpečia.

Veľa hráčov na ľade

Hokejové pravidlo o počte hráčov  na ľade býva veľakrát posudzované čiarovými rozhodcami prísne. Máme dojem, že na Slovan sa v tejto sezóne pri posudzovaní tohto pravidla zamerali. Samozrejme je to chyba lavičky, či samotných hráčov, keď hráči zle striedajú. Slovanu sa to stáva v tejto sezóne takmer so železnou pravideľnosťou. Hovorí o tom fakt, že v dosiaľ 11 odohratých zápasoch, až v siedmych boli belasí za tento priestupok potrestaní dvomi minútami. Je to veľka škoda, nakoľko často mužstvo prichádza o možnosť so zápasom ešte niečo urobiť, naopak, musí sa brániť.  Čo bol prípad v tomto zápase.

Dve šance v oslabení

Ako sme spomínali, Slovan nemal zlý úvod. Nás zaujali situácie, kedy sa pri presilovke súpera Slovan dostal dvakrát do výborných príležitostí . Najprv Lamper do úniku. Škoda, že si hodil puk ďaleko pred seba a nestihol zakončiť. Vzápätí po úniku dvoch proti jednému pálil z prvej Liška, jeho strela opečiatkovala konštrukciu Hudáčkovej brány. Slovan toto oslabenie odohral výborne, škoda, ale, že v ňom aspoň raz nedokázal skórovať. Zdá sa, že urazil šťastenu, pretože hostia dali zo svojej tretej strely na bránu vedúci gól a od toho momentu Slovanu toho veľa nedovolili.