HC Slovan má nového majiteľa, do klubu sa vracia Krajči

By  |  0 Komentárov

HC Slovan Bratislava má nového majiteľa. Stal sa ním spoluzakladateľ firmy ESET Rudolf Hrubý. Do klubu sa vracia aj bývalý generálny manažér Maroš Krajči, ktorý získal s „belasými“ šesť titulov majstra SR.

SPOLOČNÉ MEMORANDUM O PODPISE KÚPNO-PREDAJNEJ ZMLUVY DNES PODPÍSALI SÚČASNÝ MAJITEĽ HC SLOVAN BRATISLAVA JURAJ ŠIROKÝ S PREDSTAVITEĽOM BUDÚCICH NOVÝCH VLASTNÍKOV KLUBU RUDOLFOM HRUBÝM.

O predaji hokejového Slovana sa začalo hovoriť už po predčasnom ukončení Tipsport Ligy 2019/2020. Klub prešiel 1. apríla do utlmeného režimu, pričom oznámil, že hlavný akcionár v záujme zachovania úrovne a ďalšieho rozvoja klubu hľadá strategického partnera, ktorý by bol ochotný zdieľať náklady na prevádzku klubu, a to osobitne jeho profesionálnej zložky v podobe A-mužstva, ako aj detských a mládežníckych kategórií.

Podnikateľ Juraj Široký stál na čele najúspešnejšieho slovenského klubu celé štvrťstoročie. V rokoch 1998 až 2011 bol aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Slovan pod jeho vedením získal v ére samostatnosti osem titulov majstra SR.

Krajči pôsobil v Slovane 19 rokov, v klube zatiaľ bude pôsobiť v pozícii hlavného koordinátora a poradcu.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár