HC Slovan má nového majiteľa, do klubu sa vracia Krajči

HC Slovan Bratislava má nového majiteľa. Stal sa ním spoluzakladateľ firmy ESET Rudolf Hrubý. Do klubu sa vracia aj bývalý generálny manažér Maroš Krajči, ktorý získal s „belasými“ šesť titulov majstra SR.

SPOLOČNÉ MEMORANDUM O PODPISE KÚPNO-PREDAJNEJ ZMLUVY DNES PODPÍSALI SÚČASNÝ MAJITEĽ HC SLOVAN BRATISLAVA JURAJ ŠIROKÝ S PREDSTAVITEĽOM BUDÚCICH NOVÝCH VLASTNÍKOV KLUBU RUDOLFOM HRUBÝM.

O predaji hokejového Slovana sa začalo hovoriť už po predčasnom ukončení Tipsport Ligy 2019/2020. Klub prešiel 1. apríla do utlmeného režimu, pričom oznámil, že hlavný akcionár v záujme zachovania úrovne a ďalšieho rozvoja klubu hľadá strategického partnera, ktorý by bol ochotný zdieľať náklady na prevádzku klubu, a to osobitne jeho profesionálnej zložky v podobe A-mužstva, ako aj detských a mládežníckych kategórií.

Podnikateľ Juraj Široký stál na čele najúspešnejšieho slovenského klubu celé štvrťstoročie. V rokoch 1998 až 2011 bol aj prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Slovan pod jeho vedením získal v ére samostatnosti osem titulov majstra SR.

Krajči pôsobil v Slovane 19 rokov, v klube zatiaľ bude pôsobiť v pozícii hlavného koordinátora a poradcu.

Pridaj komentár