ŠK Slovan pred letnou prípravou

Len niečo vyše týždeň ubehne od konca sezóny 2019/20 po začiatok prípravy na nový ročník 2020/21. Belasí už v utorok absolvujú úvodný zraz a začnú ladiť formu na výzvy novej sezóny.

Naši hráči sa prvýkrát stretnú v utorok, keď absolvujú pretestovanie na COVID-19. V stredu ráno je na programe úvodný tréning a následne sa začne séria prípravných zápasov.

Počas prípravy si na Tehelnom poli zmeriame sily s aktuálnym maďarským vicemajstrom MOL Fehérvár FC, ktorý si v sezóne 2018/19 zahral v skupinovej fáze Európskej ligy. Zaujímavá bude aj konfrontácia so Slováckom, s ktorým sa podobne ako pred rokom stretneme v Malackách.

Generálkou na novú sezónu bude duel s Puskásovou Akadémiou, ktorá v uplynulej sezóne obsadila v maďarskej lige tretiu priečku.

Letná pauza je vzhľadom na rýchly prechod do nového ročníka veľmi krátka. „Prípravu strávime v domácich podmienkach. Nepredpokladáme, že by hráči po krátkom voľne mali padnúť kondične dole. Úvodné dni sa budú niesť v opätovnom naštartovaní po kondičnej i hernej stránke, následne prejdeme na prípravné zápasy. Cieľom je poctivo sa pripraviť na všetko, čo nás čaká. Zažili sme úspešnú sezónu, no chceme sa naďalej zlepšovať a posúvať sa dopredu v každej jednej oblasti. Máme pred sebou nové výzvy a chceme sa pobiť o čo najlepší výsledok aj v Európe,“ povedal klubový web športový riaditeľ klubu Richard Trutz.

V kádri by mali nastať minimálne zmeny. „Káder zostáva stabilizovaný. V tejto chvíli predpokladáme maximálne jeden príchod do mužstva. Radi by sme však reagovali na medializované informácie o možnom príchode Erika Jirku. O tomto hráčovi sme neuvažovali a nerokovali sme o jeho potenciálnom príchode. Na krídelných pozíciách máme dostatočnú kvalitu a konkurenciu,“ pokračoval Richard Trutz, ktorý verí, že letná pauza prospeje hráčom, ktorých v závere sezóny trápili zdravotné ťažkosti. „Stále nemôžeme počítať s Filipom Lichým, ktorý sa zotavuje z dlhodobého zranenia. Ostatným hráčom, ktorých trápili zdravotné problémy, by pauza mala pomôcť, aby si doliečili menšie zranenia a boli stopercentne fit.“

Ešte k 30. júnu sa skončila zmluva Marinovi Ljubičičovi, ktorému ďakujeme za služby odvedené pre Slovan Bratislava.

Belasí majú viacerých hráčov na hosťovaniach v iných kluboch. „Arťom Suchockij zostáva na hosťovaní v Diname Minsk až do konca tohto roka. Hosťovanie v Zlatých Moravciach sa skončilo Borisovi Cmiljaničovi, sme v rokovaní o jeho prípadnom prestupe. Dejanovi Dražičovi sa končí hosťovanie v Zaglebie Lubin, kde s jeho výkonmi panovala spokojnosť a ukazoval sa v dobrom svetle. O Dejana prejavil záujem nielen Zaglebie Lubin, ale ozvali sa aj ďalšie európske kluby. Celú situáciu si musíme vyhodnotiť a prijať čo najlepšie rozhodnutie pre klub i samotného hráča,“ pokračoval Richard Trutz.

Naša juniorka pokračuje v druhej lige a naďalej bude slúžiť ako priestor pre mladých, nádejných hráčov. „Juniori už začali s prípravou na novú sezónu, ktorá sa pre nich začína už 1. augusta. Do prípravy sa zapojili viacerí hráči zo staršieho dorastu, ktorí majú šancu ukázať svoje kvality a po vzore ďalších mladíkov z Akadémie zabojovať aj o priestor v prvom tíme,“ uzavrel športový riaditeľ klubu.

Nový ročník Fortuna ligy sa začína 8. augusta. Prvé kolo kvalifikácie Ligy majstrov sa odohrá 18./19. augusta, pričom ako sme už informovali, všetky kvalifikačné kolá Ligy majstrov a Európskej ligy sa odohrajú na jeden zápas (s výnimkou play-off Ligy majstrov). Výhodu domáceho prostredia určí žreb.

Program letnej prípravy A-mužstva ŠK Slovan Bratislava na sezónu 2020/21

21. júl: úvodný zraz a testovanie hráčov a realizačného tímu na COVID-19

22. júl: úvodný tréning letnej prípravy

25. júl o 11:00: MFK Skalica – ŠK Slovan (v Skalici)

28. júl o 17:30: ŠK Slovan – MOL Fehérvár FC (na Tehelnom poli)

29. júl o 17:30: 1. FC Slovácko – ŠK Slovan (v Malackách)

1. august: Puskás Akadémia FC – ŠK Slovan (vo Felcsúte)

5. august: súper v štádiu riešenia

Ďalšie dôležité dátumy

8. august: 1. kolo Fortuna ligy 2020/21

9. august: žreb 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov 2020/21

18./19. august: 1. kolo kvalifikácie Ligy majstrov 2020/21

Pridaj komentár