Ďalší Trnavčan v Slovane?

V minulosti to skúšal v Slovane z tábora najväčšieho konkurenta Marek Ujlaky, jeho anabáza v belasom nedopadla najlepšie. V kádri má teraz Slovan aj ďalších bývalých hráčov Trnavy – Myentyho Abenu a Lucasa Lovata.

V belasom drese by sa od novej sezóny mohol objaviť ďalší hráč Spartaka a to dokonca jeho odchovanec. Podľa portálu maxbetsport.rs má totiž Slovan údajne záujem o Erika Jirku. Rýchlonohý 22-ročný krídelník prišiel do Crvenej Zvezdy Belehrad pred dvoma rokmi v septembri, no klub ho však poslal na hosťovanie do tímu Radnički z Niš a odtiaľ putoval pred touto sezónou do poľského Górnika Zabzre. V Ekstraklase odohral Jirka 15 zápasov a strelil štyri góly.

Srbské médiá špekulujú, že v kádri CZ pod trénerom Dejanom Stankovičom nie je jednoduché v pozícii legionára vybojovať si miesto v základnej zostave. Preto sa chystá Jirkov predaj a záujem má údajne Slovan. Zmluva mladého útočníka so srbským majstrom má platnosť do roku 2022, Jirkova cena sa pohybuje okolo 700 tisíc eur. Podľa zdroja by však mohol ísť mladý Trnavčan do Slovana na hosťovanie a následne by si v prípade záujmu mohli „belasí“ uplatniť opciu.

Foto: Starsport

Pridaj komentár