HC Slovan po divokej prestrelke zdolal Admiral

Slovanu vstup do zápasu absolútne nevyšiel. V štvrtej minúte prehrával 2:0. Už o minútu sa podarilo Schausovi znížiť na 2:1. Slovan sa snažil o vyrovnanie, o čom svedčí aj pomer striel po prvej časti 8:21. Podobne ako úvod prvej tretiny ani vstup do druhej Slovanu nevyšiel. Z prvej strely súpera inkasoval a prehrával 3:1. Sukeľ pridal kontaktný gól na 3:2. V polovici zápasu Slovan ustál oslabenie, aby sa krátko po Virtovom návrate z trestnej lavice medzi strelcov zapísal Jeff Taffe. Ten istý hráč vzápätí využil presilovku, otočil skóre zápasu vo svoj prospech. Domáci sa snažili o vyrovnanie, to sa im podarilo v polovici tretej časti, keď sa presadil Vicharev. Slovan dokázal na tento gól  okamžite odpovedať, keď Řepík presnou strelou prinavrátil svojmu tímu vedenie. Domáci v hre bez brankára neuspeli, Slovan si z Vladivostoku vezie dva body.

Admiral Vladivostok – HC Slovan Bratislava 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)

Góly: 2. Ďjakov (Strelcov),  4. Černikov (A.Strelcov, V.Strelcov), 23. Koňkov (Butuzov), 52. Vicharev (Koňkov, Butuzov) – 7. Schaus (Bačik, Lunter), 24. Sukel‘ (Červený, Chipchura), 33. Taffe (Virta, Řepík), 37. Taffe (Gelinas, Rau), 53. Řepík (Grman, Virat)

Admiral Vladivostok: Serebrjakov  – Miščenko, Antropov, Ugolnikov, Taratunin, Tatalin, Ďjakov, Karmaškov – Koňkov, Vicharev, Butuzov – K. Voronin, , V. Strelcov – Strelcov, Glazačev, Zajcev – Sirotkin.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek  – Sersen, Gelinas, Grman, Klok, Schaus, Bačik, Baranov, Jánošík – Řepík, Taffe, Virta – Sukel‘, Rau, Červený – Lamper, Chipchura, Lunter – Liška, Šimun, Hrnka.

Rozhodovali: Sergejev, Gusev – Šalagin, Šišlo. Vylúčenia 1:4 Oslabenie 0:0 Presilovky 0:1