Slovanistky úspešné v bratislavskom derby (VIDEO)

Ženy Slovana Bratislava zvládli v 4. kole najvyššej slovenskej súťaže bratislavské derby, keď nad NMŠK, v ktorého družstve pôsobí obrovský počet bývalých hráčok Slovana, triumfovali 3:0. Toto víťazstvo sa však vôbec nerodilo ľahko, veď ešte 15 minút pred koncom zápasu bol stav nerozhodný 0:0, pričom slovanistkám sa v 71. minúte nepodarilo premeniť ani nariadený pokutový kop, keď tradične úspešná realizátorka belasých penált Simona Bačová prestrelila bránu. V 75. minúte sa však už z druhého pokutového kopu nemýlila 17-ročná Patrícia Gašparovičová, ktorá svojim premiérovým gólom v ženskom tíme poslala belasé do vedenia. Tento gól postavil slovanistky na nohy a do konca duelu dopravili loptu do súperovej siete ešte dvakrát. V 84. minúte zvyšovala na 2:0 nádhernou strelou z priameho kopu aj za pomoci brvna Dominika Koleničková. No a v závere stretnutia po vynikajúcej prihrávke za obranu od Victorie Kaláberovej sa zoči-voči brankárke NMŠK nemýlila Martina Švecová a upravila na konečných 3:0. V nedeľu 23. septembra vycestujú ženy Slovana do Žiliny, kde sa na štadióne Marakana o 13.00 h postavia proti domácemu ŠKF VIX Žilina.

1. liga žien – 4. kolo

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – NMŠK 1922 BRATISLAVA   3:0 (0:0)

Góly: 75. P. Gašparovičová (11 m), 84. Koleničková, 89. Švecová.

Zostava Slovana: Rezeková – Pribilová (46. Kaláberová), Čeriová, Bytčánková – D. Mráziková (46. Kulová), Hollá (C), Ščasnárová (69. P. Gašparovičová), Pračková – Bačová, Švecová (90. Adamecká), Niňajová (46. Koleničková).

10. Lokomotíva Košice 4 0 1 3 4:15 1

Dorastenky i žiačky Slovana Bratislava majú za sebou historicky prvý spoločný výjazd, keďže pred touto sezónou prišlo k prepojeniu súťaží týchto dvoch vekových kategórií. Obe belasé družstvá si z Dunajskej Stredy priviezli vysoké víťazstvá, dorastenky triumfovali 19:0 a žiačky 16:0. Tím dorasteniek viedla z pozície kapitánky premiérovo Nina Kovácsová, ktorá po svojom vystriedaní v 63. minúte posunula kapitánsku pásku Dominike Gašparovičovej.

1. liga dorasteniek – skupina A – 4. kolo

DUNAJSKÁ STREDA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:19 (0:6)

Góly: 3., 65. a 73. M. Sečková, 5., 24., 56. a 64. Hanková, 9., 23., 45. a 51. Morávková, 20. a 47. Harvilová, 44. D. Gašparovičová, 50. N. Kovácsová, 52., 71. a 77. Cepková, 68. Antalová.

Zostava Slovana: Geletová – N. Kovácsová (C) (63. Hatinová), Bednárová, D. Gašparovičová, B. Kubíková (56. Hájková) – Droppová (47. A. Múčková), L. Múčková – Hanková – Harvilová (50. Cepková), M. Sečková, Morávková (65. Antalová).

1. liga žiačok – skupina A – 4. kolo

DUNAJSKÁ STREDA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0:16 (0:7)

Góly: 8., 23., 46. Maková (druhý z 11 m), 15., 21., 34. a 56. Tranžíková, 18. Gondová, 33. Vargová, 49., 52. a 64. Černáková, 51. a 60. Bartošová, 55. Moravčíková, 68. Glézlová.

Zostava Slovana: Viteková – Černáková, Maková (C), Kočišová, Gondová, Tranžíková, Zacharová, Moravčíková, Bartošová, Vargová, Mészárosová, Glézlová, Bottková, Balažová.