HC Slovan pred druhou polovicou súťaže

Hokejisti Slovana majú za sebou prvú časť sezóny. Tú druhú zahájili tesnou domácou prehrou s Dinamom Minsk. Pri pohľade na bodový stav z ostatnej sezóny prichádzame k záveru, že Slovan má v aktuálnom ročníku o bod viac ako tomu bolo vlani o takomto čase. Do druhej štvrtiny belasí vstúpili výborne, keď dokázali za dva body vyhrať na ľade Lokomotivu Jaroslavľ, či dokonca za tri body s Dynamom Moskva. Mali počas tohoto obdobia viacero silných súperov, s ktorými sa dokázali pobiť o cenné body. Okrem spomenutého Lokomotivu s Dynamom, si belasí do tabuľky zapísali body so silnou Kazaňou, či Jokeritom.

Zraneniami zdecimovaný Slovan v 42. týždni prišiel o Mareka Viedenského. Ten sa zranil v stretnutí s Nižnekamskom, sezóna sa preňho skončila. Už na ďalší deň z hry na dlhší čas vypadol Kubalík, a aby si Slovan vypil kalich smoly až do samého konca, na konci týždňa sa zranil Kundrátek. Slovan sa napriek tomu snažil získať počas ťažkého októbra čo najviac bodov. Na top favoritov z SKA či CSKA nestačil. V stretnutí s CSKA sa prvýkrát v sezóne pobil Kyle Chipchura, svoj pästný duel zvládol. Slovan následne zabojoval v Čerepovci.

DSC_8463

Reprezentačná prestávka prišla belasým vhod. Hneď v prvom zápase sa im podarilo uspieť na ľade Jekaterinburgu, kde hetrikom zažiaril Žiga Jeglič, ktorý tak nechal zabudnúť na svoju dvojičku z reprezentácie Roka Tičara. Pozitívnou správou bol návrat zranených hráčov, po dlhom výpadku sa do zostavy vrátil Radek Smoleňák. Spolu s ním sa na ľad vrátili Šťastný a Švarný.  Na situáciu so zranenými hráčmi vedeniu klubu zareagovalo angažovaním trojice hokejistov. Do Slovana sa vrátil Filip Novák, KHL si vyskúšal Tomáš Kopecký. Útok doplnil aj Igor Musatov. Prišli však aj nečakané a možno aj zbytočné prehry. Hokejovejší Slovan si nepotykal s koncovkou proti Barysu, neuspel ani s Jugrou. V tomto zápase navyše stratil Václava Nedorosta.

Ako keby sa v ostatnom období slovanisti strelecky zasekli. Dokázali získať dôležité tri body s Jokeritom, ale potvrdenie týchto bodov proti Rige a najmä proti Minsku neprišlo. Slovanu chýbajú góly od Andreja Šťastného, Radka Smoleňáka, či ďalších, ktorí by sa pridali k osemgólovým Taffeemu, Nedorostovi a Cheechoovi. Veríme, že sa karta otočí, máme pred sebou druhú polovicu súťaže, v ktorej sa hrá o veľkú porciu bodov. Treba hrať jednoducho a hlavne účelne. Tá najdôležitejšia pasáž Slovan zrejme čaká práve teraz. V decembri by sa mal do zostavy vrátiť dlhodobo zranený Michal Sersen. V tomto čase chystá návrat aj Tomás Kundrátek s Václavom Nedorostom.

 

Pridaj komentár