HC Slovan pred štartom Champions Hockey League

HC Slovan bude tento rok pôsobiť v Champions Hockey League. Ich prvý zápas v tejto súťaži ich čaká v piatok v piatok večer 27. augusta od 19:05 h v Tegera Arena, ktorá je domovským stánkom Leksands IF.

O dva dni neskôr – v nedeľu 29. augusta o 17:45 h – ich privíta vo svojej BCF Arena švajčiarsky celok HC Fribourg-Gottéron. Informuje oficiálny klub belasých.

S oboma súpermi sa Slovan stretne v domácom prostredí Zimného štadióna Ondreja Nepelu už na budúci týždeň vo štvrtok a sobotu. Vstupenky na oba zápasy sú už v predpredaji online v cenách od 10 eur. Majitelia permanentiek majú tieto zápasy v cene permanentky.

Slovan cestuje charterovým letom do Švédska už deň pred zápasom, vo štvrtok dopoludnia. Pristane v meste Borlange, odkiaľ ho čaká ešte približne hodinový presun autobusom do iba šesťtisícového mestečka Leksand v regióne Dalarma. Do Švajčiarska sa rovnakým lietadlom presunie na druhý deň po zápase v sobotu 28. augusta. Opäť nepristane priamo v dejisku zápasu, ale na letisku v hlavnom meste Bern, kde na hráčov a realizačný tím už bude čakať vlastný klubový autobus, ktorý ich odvezie do približne 40 km vzdialeného Fribourgu, ktorý sa nachádza v rovnomennom frankofónnom kantone. Naspäť do Bratislavy odlieta výprava bezprostredne v nedeľu v noci po zápase.

Hneď na úvod Champions Hockey League teda čaká náš klub organizačne i logisticky zrejme najnáročnejšia časť pôsobenia v súťaži. Dvojzápas s úradujúcim českým majstrom Oceláři Třinec je na programe až v týždni od 6. do 13. októbra. To už bude v plnom prúde aj slovenská extraliga.

Ak sa už nič nepredvídané nestane, na úvodný trip odcestuje mužstvo v tomto zložení:

číslo dresuMenoPriezviskoPost
#37KristersGUDLEVSKISbrankár
#31SamuelHLAVAJbrankár
#33RichardNOSKOVIČbrankár
#3MartinŠTAJNOCHobranca
#8MichalSERSENobranca
#43PatrikMAIERobranca
#44JurajVALACHobranca
#48DanielGACHULINECobranca
#55MattMACKENZIEobranca
#73MichalBEŇOobranca
#98AndrejGOLIANobranca
#12JakubURBÁNEKútočník
#16AndrewYOGANútočník
#19MilanKYTNÁRútočník
#20PeterKUNDRIKútočník
#23BrantHARRISútočník
#24TomášZIGOútočník
#25WilliamRAPUZZIútočník
#27TomášMATOUŠEKútočník
#40RastislavGAŠPARútočník
#49SamuelTAKÁČútočník
#70AdamLUKOŠÍKútočník
#81JakubSUKEĽútočník
#84JoonaJÄÄASKELÄINENútočník
#88DaniilFOMINYKHútočník
#89AdamBEZÁKútočník

V realizačnom tíme sú hlavný tréner Robert Döme, asistent trénera Ján Lipiansky, tréner brankárov Peter Skrabelj, kondičný tréner Róbert Bereš, videoanalytik Pavol Rybár, technický manažér Samuel Petráš, lekár Erich Murár a fyzioterapeuti Michal Nemček a Vladimír Čavojec

Pridaj komentár