Päť postrehov zo zápasu s Dinamom Minsk

Trápenie hokejistov Slovana pokračuje, tretí zápas – spoločný menovateľom je nula na ich konte. Mrzieť musí hlavne prehra proti Soči, či tá dnešná, kde Slovan nebol o moc horší ako Minsk, na strely bol lepší 40/34, ale rozhodli skúsenosti jeho hráčov. Nás okrem návratu Mihalika po zrenení, ktorý ani zďaleka dnes nepatril k našim najhorším hráčom, zaujali tieto momenty.

 

Godla si vytrpel zápas až do samého konca

Čo dodať? Denis prežíva sezónu, o ktorej sa mu nesnívalo. Úvod Orange 20, cez MS 20, krátka zástavka v extralige v drese Piešťan a nástup do  francúzskeho rýchliku TGV smer KHL.  Úvod zápasu mu nevyšiel, pustil pomerne lacný gól, z prvej vážnejšej strely na jeho bránu. V zápase sa snažil, ale snaha žiaľ nestačí. Dostal až šesť gólov, čo preňho v jeho veku nemusí mať dobrý vplyv na psychiku. Z  nášho pohľadu mu mal Matikainen pomôcť s trápením po štvrtom góle bez ohľadu na to, či za góly mohol alebo nie. Na Denisovu obranu, zabránil minimálne šiestim gólom, ale na „onetimery“ nemal nárok. Držíme nášmu mladému brankárovi palce.

10857187_427059087453105_2313173816879947284_o

Góly ako cez kopirák

Slovan dnes doplácal na zlé dostupovanie k hráčom súpera, ktorí mali čas v kľude rozohrávať svoje akcie, čoho dôkazom boli nechytateľné  strely z prvej – známe ako „one-timery“. V týchto prípadoch bol Godla bezmocný, keďže útočníci súpera triafali do odkrytej časti brány. Krásnym príkladom nášho dostupovania bol  Ellisonov gól z 35 minúty. Kanaďan sa sám ocitol v priestore medzi kruhmi, na diaľku sa Denisa pýtal povestné „kam to chceš“, mal toľko času, že sa mohol spýtať no kam? Umiestnenou strelou prekonal smutného Denisa v bránke Slovana. Ďalšou kategóriou gólov boli tie, ktoré sme inkasovali po obrovských chybách našich brániacich hráčov. Nemôže predsa Hudáček sledovať svojho hráča po našu modrú, kam ho odprevadí a čaká, čo bude? Na počudovanie všetkých po jeho akcií sme dostali gól. Niečo podobné sa podarilo Netíkovi, ktorého zadovku zachytili vracajúci sa útočníci a dokázali skórovať. Ako hovorí klasik „ za chyby sa platí“, Slovan už má poriadne dlhý účet.

Bojovnosť na bode mrazu

O smole Slovana pri zraneniach by sa dala napísať kniha. Nechceme siahať do svedomia trénerovi Matikainenovi, ale prvý útok v zložení Šťastný-Surový-Ölvecký? Možno až na Surového, zvyšní dvaja chalani majú dnes maximálne na tretí útok. Aké bolo resumé? Do tretej tretiny už nezasiahli, málokedy vídaný jav, aby členovia prvej formácie nedohrali zápas. Slovan dnes prekvapil vo využívaní svojich presiloviek, keď v nich skóroval až trikrát. Nám chýbala väčšia bojovnosť v hre piati proti piatim, kde veľakrát bol hráč Minsku o meter skôr. V neposlednom rade, určite si predstavujeme boj o play off inak. Videli sme síce až desať gólov, ale v pomere 4 ku 6. Domácich zápasov ubúda, ostávajú posledné štyri, ak by chalani bojovali ako v ostatnom zápase proti Dynamu Moskva nepovieme ani pól slova, žiaľ dnešný či výkon proti Soči boli veľmi slabé. Dnes by sme vyzdvihli Tomáša Surového, klobúk dole.

Vhadzovania horšie a horšie

Pri pohľade na štatistiku k vhadzovaniam prichádzame k číslu 26/62. Buly je v dnešnom hokeji základ, Slovanu sa v tejto disciplíne dlhodobo nedarí, čím stráca drahocenný čas, či už pri presilovke, alebo samotnom buly v útočnom pásme, do ktorého sa nie je vždy ľahké dostať. Veľakrát sme svedkami situácii, keď prenikajúci hráč do pásma spraví ešte pred modrou čiarou kľučku. Výsledok? Na 99% offside. Dnes sme boli svedkami tohto zlozvyku, po ktorom nasledovalo buly síce v strednom pásme, ale pri našej úspešnosti na ňom, sme prišli o možnosť zaútočiť.  Naša „efektivita“ na buly sa ukázala v samom závere stretnutia, keď hral Slovan power play, v útočnom pásme trikrát po sebe prehral buly. Hráči Minsku trikrát po sebe za cenu zakázaného uvoľnenia vyhodili puk, čím nepripustili žiadnu drámu.

DSC_3843

Ľubomír Pokovič

Ako nám sám povedal pre náš portál v ostantom rozhovore, jeho slová sa potvrdili aj v dnešnom zápase. Ľubomír pozná hráčov Slovana. Od prvej minúty bolo na ľade vidno, s akým úmyslom a taktikou poslal svojich zverencov na ľad.  Každý jeden vedel, čo má hrať, v útoku to malo hlavu i pätu. V obrane to nebolo až také slávne predsa štyri góly dostať nie je pekná vizitka. Ak však dáte šesť gólov, štyri inkasované toľko nemrzia. Slovan sa dnes chytil v presilovkách, nechýbalo veľa a mohol vyrovnať na 4:4. Pokovič ostal však kľudný, svojich hráčov nabádal k vyššej aktivite pri napádaní, čo robilo Slovanu problémy. Ako dôkaz by sme spomenuli Sersenovo vylúčenie, hneď v úvode tretej tretiny, kedy mal na palici jasný puk. Cheechoova aktivita spôsobila, ale stratu puku, po ktorej musel Sersen zatiahnuť za zadnú brzdu.

Pridaj komentár