Hokejbalisti vstúpili do pohára impozantne

Pezbech Petržalka – HBT Slovan Bratislava 3:18 (0:5,0:5,3:8)

Góly: Benkovský, Luchava, Kiss – Runák 5, Metzner 3, Post 2, Müller 2, Čerňanský, Hromek, Furek, Lovaš, Buranovský, Rzavský

Rozhodovali: Város – Slezák. Vylúčenia: 0:2. Využitie: 0:0. Oslabenia: 0:1.

Slovan: Juríček – Furek, Hromek, Müller, Čerňanský, Post, Jančovič – Metzner, Runák, Rzavský, Buranovský, Lovaš, Guba.

V Engerau aréne v Petržalke odštartoval minulý týždeň Bratislavský ligový pohár. Je to turnaj pre kluby v hlavnom meste a cieľom je oživiť a nadviazať na starú tradíciu turnaja o pohár Večerníka. Hrať sa bude počas pracovných dní vo večerných hodinách. Herný systém je 4+1, hrá sa 3×15 minút čistého času. Každá dvojica zohrá proti sebe dva zápasy systémom, aký poznáme z futbalu. To znamená, lepší tím postupuje do ďalšieho kola a pri rovnosti bodov rozhodne počet gólov strelených na ihrisku súpera. Víťaz získa putovný pohár a finančnú odmenu 400 eur, porazený si odnesie 200 eur. Súpisky sú otvorené, žiaden hráč však nesmie nastúpiť za viac ako jeden tím.

Po úvodných troch zápasoch, ktoré sa hrali minulý týždeň, čakal na svoj zápas v utorok večer aj HBT Slovan. Tomu žreb do cesty privial tím Pezbech Petržalka. Od úvodu sa favorit zápasu pustil do súpera s chuťou a po prvej tretine si belasí vypracovali päťgólový náskok. Rovnako sa im darilo aj v tej druhej a v poslednom dejstve už len dokonali debakel pre súpera. Do odvety si tak nesú Slovanisti pätnásťgólový náskok a postup by mal byť už iba formalitou.